Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Голова профспілки привітав студентів

Шановні студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка!

news_nov14_14_1

Щиро вітаю вас із Днем студента – святом, що для кожного з нас асоціюється з найщасливішими роками життя. Навчання в університеті – це період, коли відбувається становлення фахівця, формується світогляд, ідеали та переконання. Ці часи асоціюються із студентською дружбою, першим справжнім коханням, веселими святами. Тому важливо насолодитись кожною хвилиною студентського життя.

Як відомо, за європейською традицією Міжнародний день студента щорічно відзначають 17 листопада. Ця дата пов’язана із драматичними подіями більш як 70-річної давності у Чехословаччині. Тут наприкінці жовтня 1939 року в окупованій нацистами країні студенти Праги вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю проголошення Чехословацької держави. Під час розгону маніфестації був застрелений студент Ян Оплетал, похорон котрого переріс у масові акції протесту. Понад 1200 студентів були заарештовані й кинуті в концтабір. Дев’ятьох студентів нацисти стратили. Через два роки в Лондоні відбулася представницька Міжнародна конференція, на якій і було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати цю дату як День студента.

Студентство завжди було рушійною силою позитивних змін у державі. Так, нестримний й безкомпромісний порив під час «революції на мармурі» значною мірою спричинив падіння старого тоталітарного режиму й проголошення незалежності України. Ми сподіваємось, що і сьогодні ваше бажання жити у стабільній Європейській державі поєднане із творчим поривом, стане основою виходу із сучасної кризи та поштовхом до процвітання нашої держави.

Голова профспілки студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка
Володимир Мороз

 

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019