Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Конкурс «Мереживо осінніх барв. Український оберіг»

17 вересня 2015 року в Інституті педагогіки і психології відбувся конкурс «Мереживо осінніх барв. Український оберіг»

У кожної пори року своя магія, свої народні традиції і обряди, свої обереги від нещастя, лиха, хвороб. Узимку використовується сила морозу і снігу, весною – сила пробудження природи, влітку – сила трав, дерев, квітів. Коли наступає осінь, закінчуються польові роботи, у силу вступає магія врожаю та осінніх рослин.

Осінні листя, колосся, квіти, ягоди не тільки чудові, але й сповнені магії, оскільки все літо вбирали в себе силу сонця, накопичували енергію.

Віночок, букет або композиція з осінніх рослин – це символ багатства, сили, оберіг від усякого лиха. Тому ми віримо, що всі осінні композиції, зроблені руками студентів і представлені на конкурсі, захистять нас від війни, хвороб, нещасть; принесуть мир, здоровʼя, злагоду, добробут студентам і викладачам, їхнім сімʼям, університету та Україні.

У конкурсі взяли участь студенти всіх курсів та різних спеціальностей ІПП: «Соціальна педагогіка», «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Психологія», «Практична психологія», «Корекційна освіта».

Учасників конкурсу та гостей привітали проректор з науково-педагогічної роботи Бабічев Олександр Іванович, директор ІПП Караман Олена Леонідівна, заступник директора з соціально-гуманітарної роботи Пушко Віра Федорівна.

Студенти підготували та зробили презентацію осінніх композицій та оберегів України: «Україна єдина», «Одна калина за вікном», «Роксолана», «Ружа», «Лялька-мотанка», «Вишиванка», «Рушник», «Підкова на щастя»; обереги-символи України – прапор, тризуб, стрічки.

Представляючи композиції, студенти співали пісні, декламували вірші, розповідали легенди про походження і значення символів і оберегів України.

Журі визначило призові місця, а проректор з науково-педагогічної роботи Бабічев О. І. урочисто вручив грамоти та подарунки.

І місце – 1 курс спеціальності «Початкова освіта»;

ІІ місце – 3 курс спеціальності «Соціальна педагогіка»;

ІІІ місце – 2 курс спеціальності «Соціальна педагогіка».

У номінації «За найкращу композицію у стилі Український оберіг» перемогу отримали студенти 4 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» та 1 курсу спеціальності «Практична психологія».

Інститут педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019