Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Соціально-гуманітарна робота ІПП

Важливим  напрямком соціально-гуманітарної роботи в Інституті є участь студентів у діяльності органів самоврядування.

У цьому році Інститут педагогіки і психології набрав 9 повноцінних груп з усіх спеціальностей, які з 1 вересня навчаються в стаціонарному режимі.

Наразі в інституті на громадських засадах створено студентський директорат, студентська рада гуртожитку, волонтерський загін «ТРИЗУБ», сектор по роботі зі студентами-переселенцями.

Директоратом проведені зустрічі з першокурсниками, батьками, обрані старости  груп, призначені академічні куратори. Крім того, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота зі студентами в соціальних мережах: ВКонтакті, Однокласники на теми: «Підтримай свій інститут», «Єднаймося», «Особливості дистанційного навчання», «Хто такий тьютор і які обов’язки він виконує?», «Вступна кампанія», «Життя студентів до проведення АТО» та інші.

 З метою адаптації першокурсників до навчально-виховного процесу ми взяли участь у святкуванні Дня знань, розповіли студентам про історію та традиції Інституту педагогіки і психології, прочитали лекцію про видатних науковців ЛНУ, взяли участь у проведенні інформаційно-правової сесії, організували зустріч з представниками «Ощадбанку», працівниками Центру культури і дозвілля ЛНУ, головою профсоюзної студентської організації. Уже традиційними стали старостати, на яких вирішуються питання навчально-виховного процесу.

Для організації профорієнтаційної роботи створили  інтернет-сторінки «Абітурієнт 2016», «Інститут педагогіки і психології ЛНУ імені Тараса Шевченка». Кафедрою психології організована робота з психологічної підтримки та адаптації першокурсників щодо навчання в умовах тимчасової окупації та віддаленого доступу. Постійно на сторінці ІПП ВКонтакті висвітлюється інформація щодо соціального захисту студентів в Україні та університеті.

Кафедра педагогіки взяла участь у розробці Освітньо-просвітницької програми національно-патріотичного виховання студентської молоді в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка;  функціональних обов’язків заступників директорів, деканів з соціально-гуманітарної роботи в умовах тимчасової окупації та віддаленого доступу; положення про особливості соціально-гуманітарної роботи в умовах віддаленого доступу.

Викладачами Інституту були внесені зміни та доповнення в лекції та завдання до практичних занять для посилення національного, патріотичного, морального виховання тощо.

Перспективними напрямами розвитку соціально-гуманітарної роботи в ІПП у 2015-2016 н. р. є:

  1. Організація та проведення Інтернет-нарад директорату із завідувачами кафедр, старостами груп та студентами, які знаходяться на тимчасово окупованій території;
  2. Створення «банку порад» для студентів з метою надання інформації щодо графіку навчального процесу (складання заліків, екзаменів, проходження практик тощо);
  3. Підготовка студентського проекту «Україно ти моя прекрасна»;
  4. Проведення круглого столу «Служіння заради миру» із запрошенням учасників АТО;
  5. Забезпечення виконання плану соціально-гуманітарної роботи університету й Інституту, Освітньо-просвітницької програми національно-патріотичного виховання студентської молоді Луганського національного університет імені Тараса Шевченка.

Таким чином, Інститут педагогіки і психології був, є і буде однією з найпотужніших структур в університеті та освітньому просторі України, оскільки в ньому дуже міцні традиції, зберігається наступність поколінь, командний дух; виховується неповторна особистість – високоосвічена, творча, ініціативна, віддана університету і своїй країні.

Інститут педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019