Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Про специфіку проведення місцевих виборів

Про зміни у виборчій системі сьогодні в Старобільську розповів депутат Верховної Ради України, голова наглядової ради ЛНУ  Віталій Семенович Курило.

25 жовтня 2015 року відбудуться вибори до місцевих рад, особливості проведення яких будуть відрізнятись від виборів п’ятирічної давнини.

Головним нововведенням стануть відкриті списки кандидатів, тобто люди зможуть обирати до селищних або міських рад конкретного кандидата, а не лише партію. Раніше виборці бачили в бюлетенях тільки назву політичної партії з закритими списками. Тому віддавши свій голос за якусь партію, людина не знала які саме депутати пройшли за списками до міської чи сільської ради. Тепер назва партії і прізвище кандидата, який йде по конкретному округу, буде зазначена в бюлетені.

Ще однією  не менш важливою зміною є можливість відкликати кандидата, якщо він не виконує свої обов’язки. Тепер змістити сільського чи міського голову може  не тільки сесія, а й звичайні виборці. Для цього необхідно просто зібрати підписи та провести референдум.

Також Віталій Семенович звернув увагу на проведення реформи місцевого самоврядування та зазначив, що на території Луганської області в двох районах будуть проведені вибори вже в нові об’єднані територіальні громади.

«Я звертаюсь до громадян в Луганській області, які підуть 25 жовтня на вибори. Обирайте лише тих кандидатів, які готові до реформ, які готові реформувати місцеве самоврядування, які знають закони та вміють працювати. Обирайте справжніх професіоналів!» – наголосив В. Курило.

Переглянути відео з інтерв’ю.

Трет’якова Юлія, Прес- центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019