Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Майбутні акули пера

Свою креативність та знання показали майбутні акули пера.

«Преса – це розум і серце нації: розум, що думає за свою націю, обмірковує всі її справи, підказує ті чи інші рішення; серце, що відчуває за націю, б’ється в такт мільйонів сердець, що не вміли б – без журналістів – знайти для своїх почувань відповідних слів та висловів».

Євген Онацький

У цьому році абітурієнти радують нас своєю підготовкою та творчим запалом. Майбутні журналісти показали свої знання на високому рівні.

Традиційно для абітурієнтів було два завдання творчого конкурсу. Перше – написати твір на запропоновану соціальну тему на вибір з трьох можливих. На другому етапі необхідно було відредагувати публіцистичний текст: виправити помилки, розбити його на абзаци, придумати заголовок.

«До нас прийшла дійсно обдарована молодь! − ділиться своїми враженнями завідувач кафедри журналістики та видавничої справи Наталія Фєдотова. − Важливо, що вони бачать себе в журналістиці, цілеспрямовано прийшли, саме, на цю спеціальність. Завдання виконували добре, видно, що готувалися, мають сильну базу. Твори вийшли дуже цікавими, усім вдалося розкрити свою думку в річищі обраної теми. Аргументовано доводили свою точку зору й логічно вибудовували свій текст.

Журналістиці потрібні такі хлопці та дівчата – обдаровані, рішучі, налаштовані на підняття мас-медіа на найвищий рівень. Вони хочуть аби журналістика не тільки на словах була “четвертою владою”».

За статистикою, українська журналістика має жіноче обличчя. Чудово, що в цьому році до нас прийшло вступати багато хлопців.

Обравши для себе професію журналіста й навчання саме в нашому ВНЗ, студент отримує широкий спектр можливостей для реалізації себе в професії. Програма навчання охоплює багато журналістських спеціалізацій, оскільки, враховуючи виклики часу, спрямована на підготовку універсального журналіста. Наші студенти навчаються роботі в друкованих засобах масової інформації, оволодівають майстерністю телевізійного та радіожурналіста, а також роботу в інтернет-ЗМІ. Крім того, навчаються професійній фотозйомці, роботі з відео, верстці друкованих видань, опановують різні професійні комп’ютерні програми.

Багато годин у навчальному плані сеціальності «Журналістика» відведено практиці. Починаючи з першого курсу, наші студенти проходять практику в найкращих ЗМІ України. Це дає потужний поштовх молодому журналісту. Відчути себе справжнім кореспондентом чи телеведучим для студента справжнє задоволення. Постійна практика – це запорука успіху майбутнього фахівця, адже більшість випускників спеціальності працюють у престижних засобах масової інформації України.

На 4 курсі студенти-журналісти захищають творчі кваліфікаційні роботи. Викладачі не обмежують креативність своїх підопічних, кожен обирає проект за власними вподобаннями. Можна створювати журнал чи газету, або ж радіо- чи телепередачу. На захисті бакалаврських проектів кожного року студенти вражають своїх наставників якістю проектів, високим рівнем журналістської майстерності, яскравими творчими задумками, які необхідні вітчизняним мас-медіа. Кафедра пишається й тим, що деякі з проектів уже втілено в життя.

Навчання не обмежується творчою роботою, а й відкриває двері у світ науки. Наші студенти вибирають для себе й шлях до наукових звершень. На кафедрі журналістики та видавничої справи відкрита магістратура, закінчивши яку, студент отримує кваліфікацію магістра журналістики, викладача вищого навчального закладу.

Ми бажаємо нашим студентам творчої наснаги, плідного навчання, креативних ідей і цікавих матеріалів!

Альона Кириленко, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019