Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Незабутня мандрівка!

Незабутня мандрівка Закарпаттям студентів-географів ЛНУ.

Студентам спеціальності «Географія» факультету природничих наук ЛНУ випала нагода ознайомитись з одним з найцікавіших регіонів України – Закарпатською областю. За десять днів перебування у цій чудовій місцині студенти здійснили екскурсійно-пізнавальну подорож до перлини Закарпаття – озера Синевир, відвідали реабілітаційний центр для ведмедів, який був створений кілька років тому під егідою ЮНЕСКО. Завітали до селища Колочава, де у форельному господарстві спіймали кілька рибин та поласували смаженою фореллю.

Цікавим і пізнавальним було відвідування Теребля-Рікської ГАЕС, аналогів якої немає в Європі. Головним фактором отримання енергії на цій електростанції стало близьке розташування річок Теребля та Ріка, перепад висот між якими становить 260 метрів. Енергія тут виробляється досить дешева, хоча потужність електростанції невелика.

Незабутні враження студенти отримали під час екскурсії до термальних басейнів у селищі Косино, що на кордоні з Угорщиною. Відкритий у 2011 році, цей термальний комплекс за своїми природними властивостями мінеральної води та рівнем оснащення і обслуговування нічим не поступається угорським wellness-комплексам. Вершиною насолоди і гарного настрою стало відвідування саун з різною температурою та вологістю: від холодної кріо-камери (-10º) до трав’яних (+40º), угорських (близько +80º) контрастних кімнат, турецького хамаму та соляного гроту.

Дорогою до селища завітали до оленячої ферми, де розводять ще й страусів. Студенти почули багато цікавого про мету та особливості розведення цих екзотичних створінь.

Кажуть, що бути у Карпатах і не помилуватись її природою; не почути гірські струмки, які, спадаючи з гір, утворюють у долинах річки з блукаючими руслами; не вдихнути гірське повітря – значить не побачити Закарпаття. Тому, окремий день було виділено для підйому на Міжгірський перевал, висота якого становить 1576 метрів. По хребту пройшли приблизно 15-20 кілометрів. Привал зробили біля села Кам`янець, де розташована ще з радянських часів площадка для гвинтокрилів. Звідти через перевал добралися до озера Синевир. Чисельні фотографії та яскраві враження – свідоцтво неповторної краси Закарпаття.

Крім цього було ще багато цікавого: майстер-клас від шеф-кухаря колиби «Квасур» з приготування традиційної угорської страви – бограча, пісні біля вогнища, жваві дискусії.

Подорож до Закарпаття дала змогу розширити уявлення про природні та етнокультурні особливості, а також – проблеми розвитку цього краю.

Альона Кириленко, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019