Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Музи мистецтва відвідали ЛНУ

В Інституті культури і мистецтв пройшли вступні творчі конкурси.

ІКМ зібрав творчу молодь з усієї України під своїм дахом. Днями пройшли творчі конкурси у Полтаві та Старобільську за напрямами підготовки: хореографія, музичне та образотворче мистецтво, перукарське мистецтво та кіно-, телемистецтво.

news_jule30_1

«У цьому році нас вразила кількість талановитих і обдарованих дітей з різних куточків України. Абітурієнти приїхали з Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Вінницької, Полтавської, Сумської та Івано-Франківської областей.

Ми раді були бачити вже знайомі обличчя. Деякі з наших абітурієнтів змагалися за перемогу на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Обдарована молодь – 2015», який був організований Луганським національним університетом у Старобільську. Саме участь в останньому і допомогла їм зробити подальший вибір вишу. Порадувало те, що усі вступники показали достатньо високий рівень підготовки», – поділилась своїми враженнями директор Інституту культури і мистецтв Інна Сташевська.

На прослуховуванні творчого конкурсу за напрямом підготовки «Музичне мистецтво» абітурієнти – майбутні інструменталісти, диригенти та вокалісти виявили достатню техніку виконання, артистизм та головне – велике бажання удосконалювати свою майстерність. До нас прийшло багато музикантів та вокалістів, які вже закінчили ВНЗ І-го та ІІ-го рівня акредитації. Як ніколи, в цьому році були представлені усі основні інструменти народного оркестру, а також фортепіано, електрогітара, скрипка, віолончель, альт та інші. Вступники добре впоралися із завданням і подарували комісії багато приємних вражень.

Цікаве завдання було підготовлено для абітурієнтів спеціальності «Перукарське мистецтво». У I-му турі вступниками були створені рисунки чоловічої, жіночої або дитячої зачісок. Вони самі обирали стиль і техніку, в яких будуть творити. У залежності від епохи підбирались і аксесуари до зачіски. У II-му турі створювався на аркуші макіяж ока. Важливо було показати навички володіння декоративною косметикою. Творча уява майбутніх перукарів малювала найрізноманітніші образи, що і втілилися на папері. Результат порадував екзаменаційну комісію.

Майбутні телеведучі у І-му турі, традиційно, вжилися в роль дикторів. На камеру необхідно було прочитати текст як українською, так і російською мовами. Важливо було показати ораторську майстерність та техніку виразного читання. У ІІ-му турі свою креативність вступники втілювали в есе. На вибір були запропоновані афоризми, за якими і створювались конкурсні тексти. Перевірявся мовностилістичний рівень, вміння аналітично мислити. Хороша підготовка дала вступниками змогу отримати високі бали.

За напрямом підготовки «Образотворче мистецтва» також було проведено два конкурсні тури. Спочатку створювався рисунок – геометричний малюнок олівцем. У ІІ-му турі майбутні живописці малювали побутовий натюрморт. Тут вони показали рівень володіння фарбами та пензлями. Були діти, які закінчували художні школи, інші ж показували свої природні здібності. Практично всі чудово впоралися із завданням.

Для хореографів перед вступними екзаменами провели майстер-клас з класичного танцю. У перший день вступники під акомпанемент концертмейстра показувалм вправи біля станка. Потім розпочалося найцікавіше завдання – необхідно було показати свою майстерність в імпровізації. За завданням екзаменаційної комісії вступники під звуки фортепіано вживались в образ чи то радості, чи то сонця, або ж чогось зовсім несподіваного… Це їх перший крок до професії балетмейстера-постановника. У другий конкурсний день кожен презентував свою власну постановку. Щоб остаточно упевнитися в майстерності майбутніх хореографів, був проведений ще один майстер-клас, але уже з сучасного танцю.

news_jule30_2

Ось які цікаві творчі завдання чекали на абітурієнтів в цьому році. Ми бажаємо усім творчим особистостям натхнення, креативних ідей і успішного навчання.

Усіх, хто не всиг подати документи на стаціонар, ми запрошуємо на заочну форму навчання! Ми чекаємо на Вас до 12 серпня!

Адреса приймальної комісії:

92703, м. Старобільськ, пл. Гоголя, 1
Тел.: (06461) 2-26-70,
(097) 446 88 13
(050) 280 12 96
E-mail: luguniv.info.edu@gmail.com
www.luguniv.edu.ua (вкладка «Вступникам»)

Альона Кириленко, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019