Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Срібним призером Перших Європейських ігор стала студентка ЛНУ імені Тараса Шевченка

Ганна Соловей завоювала «срібло» Європейських Ігор.

Те, що Ганна Соловей, студентка ІФВіС ЛНУ імені Тараса Шевченка, буде однією з головних претенденток на золото в Білга Біч, а саме вздовж узбережжя Каспійського моря було прокладено маршрут 25,8-кілометрової роздільної гонки в жінок, напередодні старту визнавали навіть головні суперниці.

За загальним визнанням траса, на якій мали розіграти нагороди Євроігор-2015, вийшла несхожою на жодну іншу. Зазвичай на чемпіонатах світу організатори намагаються здивувати учасниць рельєфом траси, який вимагатиме різноманітних умінь. У Баку ж навичка потрібна була за великим рахунком лише одна: терпіти. 12,9 кілометрів в один бік і назад і все це в компанії сильного вітру.

Швидшою за нашу спортсменку виявилася лише одна гонщиця – Елен ван Дейк. 13 секунд її переваги над Соловей на позначці 12,9 км перетворилися на 36,5 на фініші. Утім, заради справедливості зауважимо, що голландка є дворазовою чемпіонкою. Правда, для самої Ганни титули суперниці вагомим аргументом для того, щоб змиритися з поразкою, а саме так вона сприйняла своє срібло, не здалися. Так, титуловану ван Дейк вона вже обганяла в минулому році, коли завойовувала історичну для українського жіночого велоспорту срібло в розділці на чемпіонаті світу в Понферрада.

– Ця траса пласка, як стіл, і чесно зізнатися, мені вона не дуже підходила. – сказала Ганна Соловей на прес-конференції. – Елен ван Дейк гонщиця кремезна, не дивно, що сьогодні вона виявилася швидшою та змогла виграти боротьбу з вітром. Результатом своїм незадоволена й дуже засмучена, адже їхала лише за золотою медаллю. Ці Ігри є першими, історичними, а тому дуже хотілося піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу. Обов’язково з тренером проаналізуємо всю гонку та зробимо відповідні висновки.

Зауважимо, що Ганна зовсім недавно склала випускні іспити за ОКР спеціаліста, причому робила це в скайпі, оскільки вже перебувала в Баку. Члени державної екзаменаційної комісії відзначили кваліфіковані відповіді та якісну підготовку студентки. Ми всі вітаємо Соловей з історичним досягненням і сподіваємося, що навчання в магістратурі буде таким самим успішним!

Прес-центр ЛНУ (м. Старобільськ)

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019