Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Студенти ІКМ успішно склали іспити

Студенти спеціальностей «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво» Інституту культури та мистецтв успішно склали іспити

З 8 по 10 червня 2015 року на кафедрі образотворчого мистецтва та професійної майстерності проходили державні іспити за освітньо-кваліфікаційними рівнями „бакалавр”, „спеціаліст” та „магістр” на спеціальностях „Образотворче мистецтво” та „Декоративно-прикладне мистецтво”. Державна екзаменаційна комісія дала схвальний відгук щодо готовності студентів-випускників до теоретичного блоку питань та тестувань з фахових дисциплін, а також відмітила  високими оцінками творчі роботи студентів.

Випускники-бакалаври на комплексному держаному іспиті  проявили гарні знання з історії мистецтв, методики викладання образотворчого мистецтва та представили випускові творчі роботи у різних техніках і жанрах образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (олійний живопис, батік, пейзаж, портрет, сюжетно-тематична картина; керамічне панно, декоративна композиція, ювелірні вироби та ін.). Найбільш вдало захистилася студентка 4 курсу „Декоративно-прикладного мистецтва” (художній метал) Крот Тетяна, яка вразила членів державної комісії відмінними знаннями теорії мистецтва та представила оригінальний проект декоративного годинника виконаного у техніках ювелірного мистецтва. Серед бакалаврів-керамістів оригінальні роботи представила Бевзюк Катерина, Кондратюк Поліна та ін..

Студенти 5 курсу склали тестування з фахових дисциплін та захистили творчі роботи. Тестування показало достатній рівень знань теоретичних дисциплін, а продемонстровані творчі роботи – високий рівень практичної художньої підготовки спеціалістів. На особливу увагу заслуговують творчі роботи таких випускників: Савченко Р.  – скульптурний портрет „Т. Шевченко – людина – геній – епоха”, Орлова Н. – сюжетно-тематична картина в техніці олійного живопису „Приятелі”, Зновенко К. – сюжетно-тематична картина в техніці олійного живопису „Дари літа” та ін.

Магістранти спеціальностей „Образотворче мистецтво” та „Декоративно-прикладне мистецтво” гідно трималися на захисті магістерських робіт. Ними були представлені магістерські дослідження з актуальних мистецтвознавчих проблем минулих культурних епох, а також сучасного образотворчого та декоративного мистецтва. Оцінено на відмінно Кожан К., Фоміну М., Гросс В., Бабенко Н. Окремо варто відзначити творчі роботи студентів-магістрантів, виконані у різних художніх напрямках: символізм, гіперреалізм, реалізм.

Особливістю проведення цьогорічних державних іспитів було використання дистанційної форми навчання. Це нововведення дало можливість іноземним студентам скласти державні іспити вдома, не виїжджаючи на  Україну за складних умов пересування нашою територією. Студенти Фатхуаллх Расті та Халкавт Асаад добре склали іспити з фахових дисциплін та представили власні творчі роботи.

Від щирого серця вітаємо випускників кафедри з успішним складанням держаних іспитів та бажаємо яскравих творчих досягнень і професійного становлення на їх педагогічному шляху!

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019