Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Рятувальний круг для студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка

У виші розповіли про створення «Електронного університету»

Навчатися, складати іспити, не покидаючи стіни дому, не хвилюючись через небезпеку на шляху до навчального закладу – це реальна можливість, яка надається Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка. Виш активно працює у віртуальному просторі.

«Ми створили власну платформу – «Електронний університет». Система функціонує в українському сегменті кіберпростору. Це означає, що користувачам крім універсальних міжнародних мов надається можливість використовувати українські символи при введенні доменних імен. За допомогою цієї технології студенти з віддалених населених пунктів не тільки України, а й усього світу зможуть готуватися до лекцій, складати іспити, отримувати різного роду інформацію», – повідомляє Олександр Меняйленко, проректор з науково-педагогічної роботи Луганського національного університету. Також Олександр Сергійович підкреслює, що інноваційну платформу не варто зіставляти з дистанційною формою навчання, адже мова йде про абсолютно нову технологію, яка діє за принципом «усе і звідусіль».

У ЛНУ кажуть, що розроблений «електронний університет» сьогодні – рятувальний круг для студентів-випускників. Багато хто просто не може дістатися до екзаменаційних пунктів через ряд причин. Більшість студентів побоюються за власне життя. Тим не менш, університет вирішив цю проблему. «Гарантувати безпеку студентам – ось першочергова мета університету на сьогодні. Ми розвиваємося в умовах війни, і повинні випробовувати всі доступні й ефективні методи, що дозволяють вузу надавати продуктивне навчання і випускати кваліфікованих фахівців. Сучасні технології, безумовно, допомагають нам. Нова інноваційна система – є підтвердженням цього», – говорить Леонід Ваховський, директор Інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук ЛНУ.

Студенти, які склали іспити в «Електронному університеті», діляться своїми враженнями. Випускники кажуть про зручне і досить легке користування інформаційною системою. При цьому жартують, що вдома складати іспити не так хвилююче. Студентка 5 курсу Інституту економіки та бізнесу Анна Волкова розповідає: «Я не могла дістатися з Луганська до Кремінної і дуже переживала за держіспити. Й інші однокурсники так само. В університеті нас заспокоїли щодо цього. Сказали, мовляв, для таких студентів є можливість пройти тести в режимі он-лайн. Це, дійсно, як камінь із душі. Ми склали іспити швидко і без ускладнень, хоча й хвилювалися».

Викладачі теж підкреслюють переваги «Електронного університету»: складання іспитів у таких умовах – це те ж саме, що студенти приходять до аудиторії. За словами директора інституту педагогіки і психології Олени Караман, університет урахував усі вимоги до такої форми проведення державних іспитів і досяг мети – студенти та викладачі швидко пристосувалися до роботи у віртуальному середовищі.

Прес-центр ЛНУ (м. Старобільськ)

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019