Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Вшанування пам’яті Кобзаря

Щороку на початку весни український народ вшановує пам’ять свого безсмертного пророка – Кобзаря.

9 березня Україна відзначила 205-у річницю від дня народження Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, а 10 березня – 158-у роковину смерті.

Шевченко – явище велике й вiчне. Волею iсторiї вiн ототожнений з Україною i  має продовження в самому існуванні нашої держави. Вiн живе й розвивається в часi, вбираючи в себе новi днi i новий досвiд народу, вiдзиваючись на його новi болi й виклики.  Саме тому Шевченко є актуальним завжди – навіть  через півтора століття після його смерті твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать наші душі.

Уже стало традицією в коледжі Луганського національного університету проводити Шевченківські дні.

Справжнє святкове дійство відбулося 5 березня у читальному залі наукової бібліотеки університету. Конкурс виразного читання віршів Тараса Шевченка продовжив програму заходів традиційного Шевченківського тижня. Наш заклад представляли 2 студентки. Це Мележик Марина студентка 2-го курсу спеціальності «Початкова освіта» і Барабаш Іванна студентка 1-го курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа». Серед 26-ти учасників конкурсу Барабаш Іванна посіла 3 місце, декламуючи поезію Тараса Шевченка «Лілея».

Цього ж дня студенти 4-го курсу спеціальності «Початкова освіта» відвідали захід-зустріч в обласній бібліотеці імені М. Горького з молодою сучасною письменницею Вікторією Амеліною. За чашкою кави і чаю присутні мали можливість поринути у світ художнього слова.

7 березня було підведено підсумки конкурсу есе «Не поет — бо це ж до болю мало…». Активну участь у даному заході взяла студентка 1-го курсу спеціальності «Перукарське мистецтво та основи декоративної косметики» Ступнікова Дарина, представивиши на розгляд журі свої роздуми про цінність Шевченківського слова.

9 березня студенти та викладачі коледжу взяли участь у мітингу, присвяченому 205-й річниці від дня народження Великого Кобзаря.

12 березня відбулось нагородження переможців конкурсу ілюстрацій до творів Тараса Шевченка. До участі в конкурсі було подано 32 творчі роботи,  серед яких малюнки студентки коледжу 1-го курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Ківшарь Валерії та студентки 1-го курсу спеціальності «Перукарське мистецтво та основи декоративної косметики» Ступнікової Дарини.

14 березня відбулося урочисте закриття Шевченківського тижня. Студенти та викладачі взяли участь у музично-літературному заході «Тарасові шляхи», присвяченому 205-й річниці від дня народження Кобзаря. У родинній атмосфері присутні вкотре долучилися до поетичного слова Шевченка; переглянули документальні матеріали, повязані з життям і творчістю митця; особисто взяли участь у формуванні символічного букету-пам’яті Тарасові Шевченку.

За інформацією КЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019