Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Воркшоп з ліногравюри

З 1 по 10 березня кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва проводила масштабний воркшоп з ліногравюри «Майстерня графіки».

У ньому безкоштовно взяли участь внутрішньо переміщені особи, учасники АТО та ООС, а також члени їхніх родин.

Щоб продемонструвати особливості та техніку роботи над ліногравюрою, художники-графіки інституту провели серію майстер-класів. Кожен з учасників проекту самотужки створив  роботу, які потім були представлені на виставці.

1 березня відбулося урочисте відкриття проекту, де учасники могли познайомитися з кураторами — викладачами кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЛНУ ім. Тараса Шевченка Олексієм Соболевським і Тетяною Метель.

Вже на другий день проекту учасники мали змогу розпочати власні роботи, використовуючи зразки інших авторів чи за власними ескізами. Третього дня пробували робити перші друки, експериментували з фарбою та кольорами.

Також кілька днів надали на фазу активного друку, оформлення готових робіт для виставки, а також екскурсії до художнього музею імені Миколи Ярошенка. Проект завершився відкриттям виставки та урочистим фуршетом – усі учасники отримали сертифікати.  

Проект «Майстерня графіки» реалізувала кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЛНУ імені Тараса Шевченка за сприяння ГО «Культурний діалог» в партнерстві з Полтавською державною аграрною академією при фінансовій підтримці програми «Активні громадяни» Active Citizens — British Council British Council Ukraine Британської Ради в Україні.

Метою проекту стала побудова діалогу між переселенцями, місцевими мешканцями та членам родин учасників АТО й інтеграція цих категорій населення в культурне середовище Полтави шляхом творчої співпраці з представниками місцевої мистецької спільноти. Додатковою метою також стало надання можливості для мистецької самореалізації учасників проекту.

За інформацією ІКМ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019