Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

ЛНУ – Лідер вищої освіти України

14 – 16 березня ЛНУ імені Тараса Шевченка взяв участь у Десятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2019».

На урочистому відкритті виставки, у Київському Палаці дітей та юнацтва, прозвучали вітальні слова від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Президента НАПН України Василя Кременя, в.о. директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Юрія Завалевського, народного депутата України, академіка НАПН України Віталія Курила; вітання першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександра Співаковського; Голови підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Тараса Креміня та ін.

Організатором виставки стала Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Виставка «Сучасні заклади освіти» стала широкомасштабним професійним заходом у галузі освіти, на якому було представлено освітні й наукові досягнення 750 учасників із 25 регіонів України: Словаччини, Польщі, Канади, США, Франції, Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Молдови, Ізраїлю, Румунії.

За своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних питань змін у модернізації галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок національної освіти, міжнародним представництвом і кількістю відвідувачів виставка стала найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні.

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка – постійний та активний учасник виставки з дня її заснування; щороку визнається лідером у різних номінаціях, є володарем близько 50 медалей за інноваційність, актуальні наукові розробки, якість освіти тощо.

Цього року університет представляла делегація у складі В. С. Курила – голови вченої та наглядової рад університету, О. Л. Караман – директора навчально-наукового інституту педагогіки і психології, В. Ф. Дреля –  директора навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, І. В. Бахмет – начальника відділу маркетингу, Н. В. Савенко, Г. С. Богучарської – співробітників відділу маркетингу, А. В. Коваленко – інженера-програміста І категорії відділу навчальних лабораторій та комп’ютерних класів, студентів навчально-наукового інституту педагогіки і психології К. Борисенко, О. Палагути, О. Сачека, Б. Ведмеденка.

На цьогорічній виставці університет взяв участь у двох конкурсах:

  • Рейтинговому виставковому конкурсі з нагородженням переможців Гран-Прі «Лідер вищої освіти України»;
  • Конкурсі з тематичних номінацій з нагородженням переможців золотими, срібними та бронзовими медалями.

І переміг!

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка став переможцем рейтингового виставкового конкурсу й був визнаний Лідером вищої освіти України. Наш університет – єдиний ЗВО Луганської та Донецької області, який був удостоєний найвищої нагороди й визнання з боку освітянської й наукової спільноти.

На сцені Київського палацу дітей та юнацтва перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський, Президент національної академії педагогічних наук України Василь Кремень під бурхливі оплески залу вручили Гран-Прі «Лідер вищої освіти України» доктору педагогічних наук, професору Олені Караман, яка представляла університет на виставці. На сцені був присутній і голова вченої та наглядової рад університету Віталій Курило.

Перемога в конкурсі за Гран-Прі «Лідер вищої освіти України» була складною, адже переможці визначалися на підставі ранжування офіційних показників діяльності закладів вищої освіти за напрямами (критеріями), а саме:

  1. 1. Інтернаціоналізація вищої освіти та міжнародна діяльність.
  2. 2. Рейтинг закладу вищої освіти за показниками наукометричної бази даних Scopus.
  3. 3. Участь ЗВО у міжнародних рейтингах.
  4. 4. Наукова та науково-технічна діяльність.
  5. 5. Якість науково-педагогічного персоналу.
  6. 6. Студентська діяльність.
  7. 7. Інформаційні ресурси та соціальна інфраструктура.

Крім того, експертами аналізувався й оцінювався звіт ректора Савченка С. В. за 2018 рік.

Експерти зазначили, що у 2018 році університетом було отримано значні результати в усіх сферах діяльності: збільшення контингенту студентів; підвищення якості кадрового складу; організація освітньої діяльності та забезпечення якості освітнього процесу; навчально-методичне й інформаційне забезпечення освітнього процесу; результативність науково-дослідної, інноваційної, міжнародної, соціально-гуманітарної, спортивної та мистецької діяльності; розвиток матеріально-технічної бази та соціальної інфраструктури.

Перебуваючи вже п’ятий рік поспіль у нестандартних умовах, університет за темпами розвитку й інноваційністю випередив інші ЗВО, а тому заслужив найвищу нагороду року.

Ця перемога – заслуга всього колективу університету, який постійно й упевнено рухається вперед, незважаючи на труднощі. Гран-прі 2019 року – це чергове підтвердження, що Луганський національний університет імені Тараса Шевченка завжди був, є і буде флагманом вищої освіти в Україні; ініціатором й осередком створення інноваційних ідей; лідером регіонального розвитку.

З перемогою, рідний університет! Нових звершень і досягнень!

Прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019