Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Всеукраїнська науково-практична конференція

У Старобільську в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція.

Конференція «Сучасні тенденції в навчанні української, російської та іноземної мов у закладах освіти різних типів» пройшла 15 травня. Організатор – кафедра філологічних дисциплін Інституту педагогіки і психології ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Учасниками заходу стали науково-педагогічні працівники вишів Луганської області, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, КВНЗ «Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради», Херсонського державного університету, учителі шкіл Старобільського району Луганської області, методисти, аспіранти, магістранти.

Метою проведення заходу став обмін результатами наукових і практичних досліджень та досвідом з актуальних проблем навчання української, російської та іноземної мов у загальноосвітніх навчальних закладах і дошкільних закладах освіти; визначення перспективних напрямів підвищення якості підготовки й навчання дітей дошкільного віку, учнів загальноосвітньої школи, студентів. Для обговорення було запропоновано наступні питання:

  1. Інноваційні технології уроків літературного читання. Шляхи популяризації дитячої книжки.
  2. Методи розвитку мовлення учнів початкової, середньої та старшої ланки навчання.
  3. Активні методи навчання дітей дошкільного віку на заняттях розвитку мовлення.
  4. Дидактична гра як засіб розвитку мовлення дошкільників та школярів.
  5. Формування комунікативної, мовної, мовленнєвої компетентностей школярів.

У межах конференції відбулася презентація соціокультурного проекту «Вся Україна читає дітям», засновником якого став Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва (м. Львів, голова Центру – Гнідець У.С.). Учасники конференції мали можливість ознайомитися з діяльністю Центру, досвідом проведення літературного фестивалю «Дивокрай», заходами, що відбулися за ініціативи членів ЦДЛДЮ у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Краматорську та інших містах України.

За наслідками роботи конференції викладачами кафедри (завідувач кафедри філологічних дисциплін доц. Мордовцева Н. В., проф. Кизилова В. В., викладач Правова Н. В.) було ініційовано проведення низки заходів з метою популяризації дитячої книги та читання. Так, у початкових класах шкіл Старобільщини організовані літературні перегони «Сторінками улюблених книжок», конкурси на кращого читця (квітень – червень 2015 р.). Дітям запропоновано створити альбом власних ілюстрацій до улюблених творів із читанням відповідних уривків («Живи, книго!»). Студентами ІПП спільно з учнями шкіл Старобільщини в читальній залі бібліотеки ЛНУ започатковано «Віртуальну енциклопедію про найкращі книги для дітей» та акцію «У книги немає канікул!», змістом якої є читання й обговорення книг для дітей сучасних авторів (Зірка Мензатюк, Володимир Рутківський, Леся Воронина та ін.).

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019