Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

“Досконалість в інтернаціоналізації та англійська мова для професійного спілкування у вищій освіті”

Наприкінці листопада в  Києві проходив  триденний симпозіум “Досконалість в інтернаціоналізації  та англійська мова для професійного спілкування  у вищій освіті”. 

У симпозіуму прийняли участь завідувачі кафедр іноземних мов з 32 університетів. ЛНУ імені Тараса Шевченка представляли декан факультету іноземних мов Шехавцова С.О. та завідувач кафедри східних мов Федічева Н.В.

ЛНУ імені Тараса Шевченка приєднався до проекту “English for Universities” (Англійська мова для університетів) у 2016 році  і за цей час було багато зроблено в плані покращення якості викладання англійської мови для професійного спрямування (ESP) і викладання фахових дисциплін іноземною мовою (EMI). Викладачі нашого університету, учасники проекту,  відвідували тренінги, що проводила Британська рада,  й  самі проводили  презентації, семінари  та воркшопи, що були спрямовані на опанування сучасних підходів до  викладання  англійської мови професійного спрямування і викладання фахових дисциплін англійською мовою.

Напередодні симпозіуму незалежний консультант, професор Саймон Борг та Жанна Севастьянова, менеджер проекту Британської Ради, відвідали університети у різних куточках України, щоб побачити, як проект працює і як він змінив підходи до викладання. У нашому університеті професор Саймон Борг відвідав вісім занять  та провів інтерв’ю з деканом факультету іноземних мов Шехавцовою С.О., завідувачами кафедр, викладачами та студентами.

Про досягнення університету та факультету  в рамках участі в проекті доповідала на симпозіумі Федічева Н.В. Вона звітувала про зміни, які відбулися за час роботи над проектом, окреслила існуючі труднощі та шляхи їх подолання.

В останній день симпозіуму учасники обговорювали плани подальшої роботи. Представники ЛНУ імені Тараса Шевченка Шехавцова С.О. й Федічева Н.В доповнили вже існуючий план дії (Action plan ) та окреслили завдання на майбутнє. Британська Рада планує заслухати результати впровадження проекту у лютому 2019 р.

За інформацією
факультету іноземних мов

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019