Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Баскетбольні традиції ЛНУ

ЛНУ імені Тараса Шевченка славний своїми баскетбольними традиціями. В стінах нашого вузу в різний час навчалися і працювали відомі наставники і спортсмени.

Досить згадати Шовгура В.П.., засновника баскетбольної школи, заслуженого тренера України Рижова В.І.., головного тренера національної збірної України – Чемпіонів Європи, заслужених тренерів України Велігуру Ю.П і Брюховецького В.П., Подколзина Ю.О., тренерів національної команди України.

Тому не дивно, що саме наш університет став ініціатором проведення першого обласного турніру на призи Луганського обласного, голова – Полулященко Ю. М., та Рубіжанського міського, голова – Дубовой В.В., відділень ФСТ «Спартак». Метою проведення турніру була спроба зібрати в рамках одних змагань всіх баскетболістів, які проживають в регіоні міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Кремінна.

Турнір вийшов яскравим і насиченим. До участі були допущені шість колективів, без урахування місця проживання, відомчої прив’язки. Команди були складені зі спортсменів, що проживають у різних містах. Це зробило змагання більш сильними і непередбачуваними.

На першому етапі круговий турнір визначив чотири команди, які і розіграли нагороди. Так, команди ІХТ (інститут хімічних технологій) і «Бізнес» розіграли «малий фінал» (гра за 3-4 місця). Поєдинок до закінчення другої чверті проходив на рівних. Однак, після великої перерви ІХТ зміг підсилити гру і переконливо перемогти. Зустріч за перше місце проходила за схожим сценарієм. До половини гри невелику перевагу мала команда нашого університету. А після перерви більш досвідчені гравці ЛНУ змогли нав’язати своїм сильним і амбітним опонентам свою гру. Перемігши з рахунком 78:56, наші спортсмени стали переможцями обласного турніру. Два перших місця серед снайперів зайняли також наші студенти Куриленко Влад і Потьомкін Сергій.

Необхідно відзначити відмінну організацію турніру. Голова Луганського обласного відділення ФСТ «Спартак», заслужений тренер України, кандидат педагогічних наук Полулященко Ю. М. є директором ІФВіС, а голова Рубіжанського відділення Дубовий В.В. – випускник ІФВіС. Велику участь у організації турніру взяли Подколзін Ю.О., завідувач кафедри спортивних дисциплін, і Дубовий А.В., викладач кафедри олімпійського і професійного спорту. Завдяки цим людям змагання вийшли яскравими і по-спортивному вагомими. Суперфінал і «малий» фінал були проведені в чудовому Рубіжанському Палаці спорту ЛНУ імені Тараса Шевченка у присутності численних вболівальників. Переможцям і призерам організатори змагань вручили кубок і дипломи.

Матеріал надано
Інститутом фізвиховання та спорту

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019