Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Літературне сьогодення Луганщини

У Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулась презентація творчості Олексія Неживого та Василя Старуна.

7 листопада у приміщенні наукової бібліотеки ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулась зустріч студентів різних структурних підрозділів університету з головою Луганської обласної організації Національної спілки письменників України Олексієм Неживим та письменником Луганщини  Василем Старуном. Обидва вони колишні випускники філологічного факультету нашого університету, наразі талановиті письменники, які відомі не лише в Луганській області, а й за її межами.

Олексій Неживий  привітав усіх присутніх із прийдешнім святом – Днем української писемності та мови та презентував чергове видання зі свого творчого доробку – збірку «Зізнання». Автор зазначив, що книга – це його зізнання  про те, кого він любить і що цінує найбільше в літературі. Олексій Неживий згадав минуле: студентські роки, життя та професійний шлях у Луганському національному, – не забув і про майбутнє, зазначивши: «Я впевнений, що наш славний факультет української філології та соціальних комунікацій виховає ще не одного талановитого письменника».

 Василь Старун презентував свою збірку поезій «Дванадцять брам». Він як творець метафорично-асоціативного письма відзначив, що  саме у цій збірці вперше дотримався класичних форм, яким не чужі пронизливий ліризм і гранична оголеність почуттів. При цьому автор зберіг та підняв на новий рівень образність, вміння проникати у глибинну суть речей. У книзі змальовано образ України, її драматичне «вчора» і «сьогодні». А щоб  студенти зрозуміли про що йде мова, письменник зачитав свої вірші, які нікого не залишили байдужим. За вагомий внесок у справу українського національного відродження і самовіддану працю на теренах духовного утвердження рідного слова Василя Старуна було нагороджено почесною медаллю  Національної спілки письменників України.

Захід пройшов у дружній атмосфері. Після презентації гості подарували фонду бібліотеки свої книги і подякували молоді за увагу. А ми сподіваємось, що такі зустрічі стануть доброю традицією у нашому університеті.

Олена Смитаніна,

прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019