Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Ювілейний вечір

Напередодні дня української писемності та мови в ЛНУ імені Тараса Шевченка відбувся літературно-музичний вечір з нагоди ювілею сучасного поета Луганщини Василя Старуна.

За підтримки Луганського обласного краєзнавчого музею 7 листопада в залі музею зібралися студенти факультету української філології та соціальних комунікацій та інших структурних підрозділів університету. Метою проведення літературного вечора під символічною назвою „Дванадцять брам поетового слова” стало відзначення 65-річного ювілею сучасного українського митця Василя Старуна.

З вітальними словами до колишнього випускника Луганського педагогічного інституту ім. Т. Г. Шевченка, а нині відомого поета Луганщини звернулася декан факультету, професор Тетяна Пінчук, яка наголосила на важливій ролі поета в розвитку сучасного українського письменства. Теплими спогадами про студентські роки поділилася Катерина Глуховцева, колишня однокурсниця поета, нині доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології та загального мовознавства.

Василь Старун – відомий поет не лише на Луганщині, а й далеко за її межами – у Канаді, США, Англії, Німеччині, Румунії, Словаччині. Він член Національної спілки письменників України, літературної групи палідромістів „Геракліт”, Асоціації українських письменників, лауреат премій імені Володимира Сосюри, Григорія Сковороди, нагороджений Почесною відзнакою Національної спілки письменників України. Його вірші перекладено англійською, італійською, польською та російською мовами. А ще у нього особливий стиль поетичного слова.

Ні ком – ні крапки – ні тире…

Душа стирає Неба кроки:

Письма небачені уроки,

Де – наша – мова не помре.

Ти бачиш Світ: вуста шепочуть

Безмежних літер перелив,

В мить сорому і мить урочу

Летить вперед – хай і без крил.

Учасникам і організаторам заходу вдалося зробити літературний вечір максимально інформативним та корисним для слухачів. Студенти читали вірші письменника, переглядали сторінки біографії. Цікавим доповненням стала презентація. На думку організаторів заходу, невдовзі настане час всезагального переосмислення та аналізу творчості цього письменника, і зроблене ним буде безапеляційним аргументом українськості луганського краю, високої поетично-культурної сфери, яку нашим сучасникам личило б, як мінімум, продовжувати, а як максимум – шанувати.

За інформацією ФУФСК

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019