Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у святкуванні 70-річчя Великої Перемоги

9 травня ЛНУ імені Тараса Шевченка взяв участь у святкуванні 70-річчя Великої Перемоги на центральній площі міста Старобільська.

У дні травневі, мріями багаті,
Коли щастя хлюпає з пісень,
Ми щороку зустрічаєм свято –
Перемоги радісної день

День Перемоги, без всякого сумніву, найголовніше свято в історії нашого народу. Ця трагічна сторінка в пам’яті буде завжди кровоточити страшної раною, адже українська земля втратила свій кращий колір.

Пам’ятний травневий день огорнув Старобільськ хвилюючою і в той же час натхненною атмосферою. Даний факт підтверджує непорушність священної традиції нинішнього покоління шанувати пам’ять і великий подвиг наших дідів і прадідів.

Очевидців святкування вразила масовість і хороша організація свята. Під бурхливі оплески жителі міста зустрічали героїв нашої Батьківщини – ветеранів Другої Світової Війни. На честь захисників молоде покоління підготувало емоційні та чутливі виступи, відновивши у ветеранів минулі спогади воєнних часів, підкресливши їх значимість.

Юнаки та дівчата кружляли в легкому шкільному вальсі, зобразили несамовитий момент пам’яті, присвячений кожній матері, яка втратила своїх синів на війні. А також патріотичними квітами прикрасили урочисту частину діти з усіх районів, які марширували по центральній площі під державним прапором країни. У заключній частині урочистості великими літерами було викладено слова «Велика Перемога – 70», що примножило і підкреслило важливість даної події для нинішнього покоління і продемонструвало велику повагу з боку сучасників до історичного минулого. Діти привітали ветеранів квітами та теплими словами подяки.

«Я відчув величезну гордість за свою Батьківщину, коли побачив і усвідомив підготовки нашої молоді до свята 9 Травня. Сльози наверталися на очах, представляючи картини страшного минулого, які довелося пережити нашим землякам», – висловив свої думки стосовно свята студент ЛНУ Прохоров Євген.

Наприкінці урочистого заходу на центральній площі почалася хода до Меморіалу Слави, де керівництво Старобільської районної міської адміністрації, представники правоохоронних органів та студенти ЛНУ, учні шкіл району, а також жителі міста поклали квіти до могили невідомого солдата, та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019