Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Спортивний сезон стартував

Чотирнадцять чоловічих команд з футзалу, турніром присвяченим Дню вчителя, відкрили спортивний сезон 2018-2019 навчального року.

По три команди на турнір заявили факультет природничих наук та коледж університету, по дві було від Старобільського відділення РЦПО, НН ІІМВСПН, НН ІТОТТ, а також команди «ІЕБ» та «Ялинка» (НН ІПП).

А розпочався турнір урочистим відкриттям і вітальним словом ректора університету Сергія Савченка до учасників змагань та численних вболівальників. На церемонії відкриття ректор вручив листи подяки збірникам університету, які 20 вересня на Міжнародний день студентського спорту стали переможцями обласних змагань з пляжного волейболу та стритболу.  Це «пляжники»: Юрій Щербак (НН ІТОТТ), Данило Писаний та Богдан Ружин (обидва КЛНУ), а  стритболісти: Віталій Кондратенко, Дмитро Карпенко (НН ІФВС) та Олександр Кулачко (ФПН). Лунали для учасників  і чудові пісні та запальний танець. Та головне дійство, ігрові баталії розгорнулися на спортивному майданчику.

Спочатку команди провели ігри в групах, а потім переможці груп провели фінальні ігри. У групі «А» впевнено виступила команда «ФПН-1», яка без особливих зусиль переграла своїх суперників: другу команду КЛНУ з рахунком – 8:1 та «Істфак-2» – 14:1. У групі «Б» на першому місці опинилася команда «Істфак-1». По черзі вигравши спочатку РЦПО-1 з рахунком  11:3, а потім і ФПН-2 – 6:0. У групі «В» фаворитом була команда КЛНУ-1. Хлопці своєю грою довели серйозні наміри на успіх у турнірі, тому легко долали своїх суперників: команду ІТОТТ-2 – 10:2, ІЕБ – 13:0, та ФПН-3 – 10:0. Найбільш рівна за майстерністю команд була група «Г». Лише ІТОТТ-1 підсилившись Артемом Скачковим з НН ІФВС переграла своїх суперників з групи: «Ялинку» з рахунком 9:4, РЦПО-2 – 6:0 та КЛНУ-3 – 3:1.

Кожна з чотирьох команд, що вийшли до фіналу, варті були перемоги. Вони вже не перший рік у футзалі і добре розуміються на грі, тому тут на перший план виходить морально-психологічна підготовка гравців. Окрім майстерності хлопцям потрібно проявити характер, продемонструвати своє бажання на перемогу.

Перший фінальний матч ФПН-1 – «Істфак-1». Добротну гру в групах продемонстрували обидві команди і вболівальники налаштовувалися побачити у фіналі поєдинок ще вищого ґатунку, тим більше, що «історики» отримали підсилення Олексієм Кобцем. Вболівальники в цьому матчі побачили вісімнадцять забитих м’ячів у ворота, та, на жаль, була відсутня гра. Підсилення Кобцем «істориків» негативно вплинуло на гру команди. Уже на третій хвилині матчу, вони програвали з рахунком 4:0, а взагалі матч закінчився з розгромним рахунком для «Істфаку-1» – 16:2. Це рекордний рахунок цього турніру. Склалося таке враження, що за день відпочинку «історики» розучилися грати в футбол. Був відсутній командний дух, кожен щось намагався зробити сам, але, на жаль, вони не врахували, що крім них на майданчику грав і суперник, і не який небудь, а хлопці були націлені лише на перемогу, як у конкретній грі, так і в турнірі. Відверто кажучи, такої безвольної гри, яку продемонстрували «історики», у команд, що попадали до фіналу, не було.

У другій фінальній грі КЛНУ-1 проти ІТОТТ-1 інтрига була протягом усього поєдинку. Дебют матчу за колежанами: швидкими голами відзначилися Єгор Корнієнко та Андрій Писаренко. Такий початок дещо деморалізував «ітотівців». Тим більш у групових іграх вони втратили двох своїх гравців: травмувалися Андрій Подкуйко та Сергій Старцев, і команда грала без замін. Та в цьому матчі «ітотівцям» потрібно віддати належне, вони своєю грою довели, що вміють тримати удар і достойно виходити з важкого становища. Спочатку Євген Маслійов на 11 та 12 хвилинах примусив воротаря КЛНУ-1 Максима Попова двічі діставати м’яч з сітки власних воріт. А ще через хвилину Іван Сокірко виводить «ітотівців» вперед. І як не намагалась молодь коледжу переламати хід гри на свою користь їм не вдалося. На що вони спромоглися ще забити в ворота Богдана Вялого два м’ячі, але, на жаль, надію на перемогу їм зруйнували три голи Артема Скачкова в другому таймі. ІТОТТ переміг з рахунком 6:4 і вийшов до фіналу. Команди, що програли, між собою розіграли третє місце.

КЛНУ-1 – «Істфак-1». Уже на шостій хвилині поєдинку Михайло Шамриха двічі поспіль забиває м’ячі в ворота, які захищає Ігор Соловарь. І стає зрозуміло, що «історики» і в цьому матчі не зможуть протистояти супернику. Команда з залученням Кобця стала блідою тінню тієї команди, що виграла групу «Б», але грали з величезним бажанням і повністю віддаючись, не шкодуючи ні себе, ні суперника. Матч за третє місце закінчився впевненою перемогою колежан з рахунком 8:3.

Матч за перше місце ФПН-1 – ІТОТТ-1. З різним настроєм підійшли команди до фінальної гри. ФПН-1 здобув легку перемогу не прикладаючи великих зусиль, а «ітотівці» для виходу до фіналу провели «важкий» матч і вирвали перемогу, і знову фінальний матч потрібно грати без замін. Та більшість вболівальників фаворитом фіналу вважали саме команду ФПН-1. Команда виступає в університетських змаганнях весь час і досить пристойно, а цього року студентами факультету стали випускники КЛНУ Владислав Барабаш, Іван Наливайко та Данило Негоденко – це одні з кращих футзалістів університету минулих років. До складу першої команди ФПН ввійшли вже досвідчені «фепеенівці» Кирило Сисоєнко та Віталій Васильєв і дебютував у команді воротар першокурсник Роман Ульянов, який своєю грою залишив приємне враження. Як показали ігри цього турніру, команду ФПН повним складом можна включати до збірної університету з футзалу.

Щодо самої фінальної гри. Уже на першій хвилині Іван Наливайко відкрив рахунок, а гол у відповідь забив на сьомій хвилині Євген Маслійов. Саме до сьомої хвилини і була інтрига фіналу. Відчутно було, що «ітотівцям» грати другий матч без замін тяжко. А ФПН навпаки збільшив темп гри і голи полетіли у ворота суперника. На восьмій хвилині знову двічі відзначається Іван Наливайко, через хвилину Віталій Васильєв примушує Богдана Вялого діставати м’яч з власної сітки воріт. Перший тайм завершився з рахунком 5:2. У другому таймі «ітотівці» намагалися протистояти супернику та, на жаль, бажання було замало. Команда фізично підсіла, хлопці вже не встигали за швидкими діями «фепеенівців». Особливо виділявся Владислав Барабаш, який активно грав як у нападі, так і в захисті. Фінальний свисток зафіксував рахунок матчу 10:4 на користь ФПН-1. Важливий фактор активної гри ФПН-1, це те що протягом турніру і на фінальній грі активно підтримувала соєю присутністю декан факультету Наталія Мацай. А при нагородженні команди, хлопці з її рук отримали солодкий приз – торт. Торти і своїм командам вручили заступник директора з соціально-гуманітарної роботи Михайло Чумак ІТОТТ-1 та заступник директора з навчально-виробничої роботи Бешкинська Аліна КЛНУ-1. На закритті турніру присвяченому Дню вчителя в університеті проректор з науково-педагогічної роботи університету Дмитро Ужченко та голова профспілки Володимир Мороз вручили комані-переможниці ФПН-1 пам’ятний кубок та грамоту ректорату, командам призерам ІТОТТ-1 та КЛНУ-1 – грамоти. Кращим бомбардиром фінальних ігор з 9 голами став Владислав Барабаш. А всього в турнірі вболівальники побачили 212 забитих голів в 22 іграх. Владислав став і кращим гравцем турніру.

Голова спортивного клубу
П. В.Ярошенко

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019