Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Торжественное мероприятие

Сегодня, 7 мая, в Старобельске состоялось торжественное мероприятие, посвященное 70-летию Великой Победы.

Весна іде, і переможним кроком

В тюльпановому вічному вогні

Йде травень крізь хвилини, дні і роки,

Несе нащадкам спогади свої.

Є особливі події в історії країни. Про них повинен знати й пам’ятати кожен, тому що вони поєднують різні покоління, надають право гідності за Батьківщину і можливість відчувати свою причетність до її минулого.

Перемога. Радість Перемоги — вона одна на всіх, та пам’ять про війну у кожній сім’ї особиста. Особиста пам’ять про війну жива — поки живі свідки, наші близькі люди, які прожили цю війну, які передають нам пам’ять про неї.

7 травня 2015 року ЛНУ імені Тараса Шевченка, Старобільський факультет, гуманітарно-педагогічний коледж та професійний ліцей зібралися великою родиною, щоб згадати й вшанувати пам`ять тих, хто здобув перемогу й подарував нам життя. На урочистому заході також були присутні: голова Старобільської районної державної адміністрації Анатолій Іванович Гаркавий, голова Старобільської районної організації ветеранів Сергій Миколайович Волошин, ветерани Старобільського факультету ЛНУ імені Тараса Шевченка, учасники бойових дій, учасники війни, діти війни.

Минають роки, відлітають у вічність, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Студентами нашого навчального закладу було сплетено вінок із маків, який покладено до пам’ятних знаків Героям війни.

Своєрідним символом пам’яті про полеглих став образ птаха журавля. І уявляється той птах солдатом, який загинув, крилами прикриваючи рідну землю від ворогів. Учасниками урочистого мітингу було запущено в небо 70 символічних повітряних куль з білими журавлями, на яких написані імена рідних та близьких людей кожного з нас, які віддали своє життя заради майбутнього.

Ми хочемо без воїн жити.

Хай буде мир на всій землі!

Мир – це квіти у сонячних росах.

Мир – це радість малих і дорослих.

Мир – це усмішка в очах матусі.

Мир – це лани золотаво-русі.

Мир – це потоки весняні, сині.

Мир – це щастя у кожній родині!

 

© Луганский национальный университет имени Тараса Шевченко, 2007-2021