Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Мандрівка в минуле нашої планети»

У геологічному музеї університету відбулася екскурсія для студентів коледжів.

У минулому навчальному році в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка до нагоди святкування 95-ї річниці факультету природничих наук було урочисто відкрито геологічний музей, де зібрані зразки мінералів, гірських порід, скам`янілих залишків фауни і флори. Відновлення колекції та організацію музею повністю взяв на себе почесний професор нашого університету, відомий вчений-палеонтолог, фахівець з іхтіофауни, кандидат геолого-мінералогічних наук Микола Іванович Удовиченко. За його словами, подібний музей є єдиним на Сході України, а зразки, які представлені у колекціях є унікальними. Поповнення колекції нашого музею відбувається завдяки проведенню наукових та навчальних експедицій викладачами кафедри географії, студентами, які навчаються за спеціальностями «Науки про Землю» та «Середня освіта. Географія», за підтримки учених з інших закладів вищої освіти. Тому сьогодні геологічний музей ЛНУ імені Тараса Шевченка є унікальним майданчиком для науково-дослідної та навчальної роботи викладачів та студентів, а також має пізнавально-просвітницьке значення для школярів.

На першу екскурсію до геологічного музею нашого університету у цьому навчальному році завітали студенти Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка та Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу.

Під час екскурсії Микола Іванович розповів молоді про історію створення університетського музею в Старобільську, оскільки після вимушеної евакуації велика кількість експонатів була втрачена. Також відвідувачів познайомили з різноманітними мінералами, зібраними з багатьох куточків земної кулі, з різноманітністю гірських порід та основними геологічними процесами, під час яких вони утворилися.  Було розкрито історію геологічного розвитку території України, та відвідувачі разом з Миколою Івановичем зробили подорож в геологічне минуле території нашої країни за допомогою різних засобів музейної експозиції.

М. І. Удовиченко ознайомив студентів з різноманітними мінералами, зібраними з багатьох куточків земної кулі, а також з різноманітністю гірських порід. Науковець розповів про основні геологічні процеси, під час яких вони утворилися.

За допомогою різних засобів музейної експозиції, Микола Іванович розкрив історію геологічного розвитку території України, в процесі якої студенти зробили подорож в геологічне минуле території нашої країни.

Наприкінці екскурсії, Микола Іванович Удовиченко запросив молодь на наступні екскурсії з новими експозиціями музею.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019