Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання вченої ради

У Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулося планове засідання вченої ради.

На порядку денному було розглянуто два основних питання:

  • про підсумки роботи екзаменаційних (кваліфікаційних) комісій у 2017 – 2018 н. р. та особливості організації освітньої діяльності у 2018 – 2019 н. р.;
  • про готовність університету до роботи в осінньо-зимовий період.

З доповіддю про підсумки роботи екзаменаційних (кваліфікаційних) комісій у 2017 – 2018 н. р. та особливості організації освітньої діяльності у 2018 – 2019 н. р. виступила Валентина Лєснова.

Заслухавши та обговоривши доповідь в. о. завідувача навчального відділу, вчена рада відзначила, що відповідно до графіків освітнього процесу в 2017 – 2018 навчальному році проведено зимову й літню підсумкові атестації випускників.

Директорати навчально-наукових інститутів та деканати факультетів витримали вимоги до оформлення необхідної документації для проведення підсумкової атестації випускників та своєчасно і якісно підготували пакети документів для виготовлення дипломів. Дипломи отримали 2 212 випускників денної, заочної та екстернатної форм навчання різних освітніх ступенів та освітньо-кваліфікаційних рівнів: молодшого спеціаліста – 509, бакалавра – 740, спеціаліста – 42, магістра – 921. Із них дипломи з відзнакою – 144 студенти.

З метою ефективної організації освітньої діяльності в 2018 – 2019 навчальному році проведено значну роботу. У зв’язку з прийняттям стандартів і впровадженням концепції нової української школи внесено зміни до планів окремих спеціальностей. Оптимізовано структурно-логічні схеми планів понад десяти спеціальностей.

Характерною рисою освітнього процесу в 2018 – 2019 н. р. є  застосування в ньому інструментів електронного навчання для методичного й організаційного забезпечення навчання студентів на денній формі та збільшення використання активних методів навчання: організація самостійного вивчення дисциплін за допомогою інформаційних баз знань, упровадження групової та командної роботи, участь у дискусіях та ін. Буде продовжено роботу щодо формування цифрових компетентностей у викладачів університету.

Разом з тим в організації освітнього процесу залишаються невирішені проблеми: у зв’язку із передбачуваним ремонтом одного з навчальних корпусів неможливо сформувати стабільний графік освітнього процесу, окремі кафедри недостатньо використовують активні методи взаємодії викладачів і студентів.

З доповіддю про готовність університету до роботи в осінньо-зимовий період виступив Дмитро Ковальов.

Заслухавши й обговоривши доповідь проректора з адміністративно-господарської роботи, вчена рада відзначила, що в університеті проводиться значна робота з підготовки університету до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 навчального року.

Завдяки участі у програмі Державного фонду регіонального розвитку в цьому році університет уже розпочав реалізацію трьох великих проектів: ремонт будівлі навчального корпусу, який є однією з найстаріших будівель Старобільська; ремонт гуртожитку в місті Рубіжне; реконструкцію частини будівлі під розміщення гуртожитку для студентів у придбаному університетом приміщенні.

Також у процесі реалізації минулорічних проектів ДФРР буде завершено утеплення фасаду навчального корпусу № 6.

У вересні 2018 року університет подав до Державного фонду регіонального розвитку на наступний рік проект ремонту майстерні, яка розміщується в центрі території університету. До складу проекту увійшло відновлення системи опалення, утеплення будівлі, перепланування приміщень. Реалізація цього проекту дасть змогу розмістити відділи та директорати/деканати університету, які сьогодні розташовані в обмежених площею приміщеннях.

Серед різного було рекомендовано до друку наукові та навчально-методичні видання, рекомендовано до навчання в докторантурі 5 науковців, атестовано докторантів 1, 2 і 3 року навчання, затверджено комплекс рекламно-профорієнтаційних заходів щодо залучення абітурієнтів до навчання у ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» на 2018 – 2019 навчальний рік у рамках програми підтримки позитивного іміджу навчального закладу.

Марина Чумакова, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019