Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Досягнення в міжнародній діяльності

Завдяки напруженій роботі викладачів та співробітників ЛНУ щорічно зростає кількість іноземних студентів у закладі.

Одним із важливих напрямів роботи університету є міжнародна діяльність, яка спрямована на поширення процесу його інтеграції до світового освітнього простору.

До 2014 року, коли наш університет перебував у м. Луганську, у закладі навчалася велика кількість іноземців. Але внаслідок трагічних подій на сході України, що сколихнули Луганщину, помітно знизилася й кількість іноземних громадян, які навчаються в закладах вищої освіти.

Але завдяки напруженій праці викладачів та співробітників сьогодні в ЛНУ імені Тараса Шевченка навчаються представники іноземних держав, які вже стали частиною великої родини шевченківців.

Нещодавно представники Китайської Народної Республіки склали вступні іспити до аспірантури. Троє іноземців, які у різні роки стали випускниками факультету іноземних мов, навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту та навчально-наукового інституту культури та мистецтв, вирішили продовжити навчання в рідній Альма-матер.

Для іноземців передбачені такі ж іспити, як і для громадян України. Представниками Китайської Народної Республіки було складено екзамени з філософії, іноземної мови та фахової дисципліни.

Сьогодні іноземці проживають в університетському гуртожитку, де створено необхідні умови для проживання та навчання.

Молоді науковці під час навчання в аспірантурі протягом першого року будуть виконувати освітню програму, а наступні три роки присвятять виконанню наукової роботи.

Працюють над залученням іноземних студентів до навчання в усіх структурних підрозділах університету. Так у цьому році на факультет іноземних мов вступили понад 100 іноземців, більшість з яких є представниками Туркменістану, Узбекистану та Китаю.

Найбільш популярними спеціальностями серед іноземних громадян є «Середня освіта. Мова і література (німецька, англійська)», «Середня освіта. Мова і література (французька, англійська)», «Середня освіта. Мова і література (російська, англійська)».

Викладачі планують продовжувати співпрацю й з іншими країнами. Особливо перспективним є співробітництво з арабськими державами, оскільки на факультеті іноземних мов є спеціальності з вивчення арабської мови.

Напружена робота із залучення іноземців до навчання в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка триває. Викладачі та співробітники закладу докладають зусиль аби умови освітнього процесу для представників іноземних держав були комфортними, а якість набутих знань відповідала європейським вимогам.

Детальніше про особливості навчання іноземних громадян в ЛНУ імені Тараса Шевченка можна переглянути у відео на офіційному YouTube каналі університету.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019