Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

ЛНУ – гарант якості інклюзивної освіти

Про інклюзивну освіту в умовах евакуації розповіли під час засідання круглого столу “Молодь та діти з інвалідністю в ситуації ризику. Ст. 11, Конвенції ООН про права інвалідів”.

Активними учасниками стали завідувач відділу маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченко Ігор Лисенко та завідувач Студентської соціальної служби Олена Дорогавцева.

Не дивлячись на те, що вся матеріально-технічна база залишилася в окупованому Луганську,  завдяки розробленим технологіями та висококваліфікованим спеціалістам, ЛНУ зміг зберегти інклюзивну освіту й у вимушеній евакуації, відзначили на заході.

Так сьогодні навчальний процес організовано в очно-дистанційній формі. «Це надає можливість якісно вести підготовку фахівців протягом усього навчального року, але не потребує постійної присутності студента в аудиторії, що є найнагальнішою потребою для студентів із особливими потребами. До кожного з таких студентів в ЛНУ особливий підхід. Наприклад, для тих, хто не має можливості приїжджати на сесію, навчання організовано тільки у дистанційному форматі, а ті, хто навпаки можуть приїхати на заняття, відвідують їх декілька разів на рік. Така форма забезпечує якісну підготовку фахівців протягом усього навчального року», – пояснив Ігор Олександрович.

Навчання у такому форматі підходить майже для всіх категорій студентів. Для студентів з особливими потребами створюються спеціальні умови, розроблені індивідуальні технології для кожного з них. Це унікальна система дистанційного навчання, над якою університет працював із 2002 року. Різні етапи її розробки відзначені трьома золотими медалями міжнародних виставок. Крім того, на сьогодні програма має схвалення Міністерства освіти і науки України у 2015 р.

На заході також було представлено багато матеріалу щодо роботи громадських організацій з проблеми інвалідів-переселенців, дітей та підлітків-інвалідів, що залишились на окупованих територіях.

Організаторами заходу виступили Управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, КУ “Луганський областний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями”, за всебічної підтримки: ЛОДА, Луганського обласного відділення соціального захисту інвалідів, Луганського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”, підтримки на Всеукраїнському рівні Національна Асамблея інвалідів України, ЮНІСЕФ.

Пресс-центр

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019