Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День здоров’я у НН ІПП

11 вересня у ННІПП відбувся День здоров’я: з військовослужбовцями, справжньою зброєю та польовою кухнею, козацьким кулешем та узваром.

Колектив викладачів і студентів НН ІПП разом з ректоратом, студентами-військовослужбовцями, викладачами кафедри фізичного виховання виїхав на День здоров’я в Березовий гай м. Старобільська.

Тепла сонячна погода, осінній ліс, піднесений настрій, дух колективізму – ось та атмосфера, у яку поринули студенти, викладачі та захисники нашої Вітчизни.

Захід відкрили ректор С. В. Савченко, проректори  з науково-педагогічної роботи О. І. Бабічев, О. С. Меняйленко, директор НН ІПП О. Л. Караман, заступники директора В. Ф. Пушко, О. М. Цалапова. З вітальним словом виступили й військовослужбовці. У відповідь студенти представили свої команди.

У гаю всіх очікував сюрприз: наші захисники – військовослужбовці, які щодня захищають суверенітет і незалежність України на крайньому її сході, розгорнули імпровізований військовий полігон, виставили сучасне озброєння української армії. Тут було все: автомати, кулемети, броньовані автомобілі… Хлопці організували справжні майстер-класи: розповіли про всі види зброї, сучасну форму військовослужбовців, продемонстрували навички розбирання-збирання автомату, дали потримати зброю в руках усім охочим, передягтися в солдата тощо.

Біля хлопців вишукувалася черга зі студентів і викладачів, які обрушили на військовослужбовців купу питань про сучасну армію і військову службу, бойові завдання, які виконуються на сході України та ін.

А скільки було емоцій, коли хлопцям і дівчатам дозволили розбирати та збирати автомати! Деякі дівчата навіть отримали високу оцінку з боку інструкторів.

Наступною несподіванкою стало нове військове завдання – орієнтування на місцевості. За спеціальними завданнями та орієнтирами студенти повністю справилися із поставленими завданнями та подолали всі перешкоди!

Проте найголовніший сюрприз усіх учасників Дня здоров’я чекав попереду. Військовий шеф-повар з помічниками розгорнули на галявині гаю справжню солдатську польову кухню, зварили козацький куліш за стародавнім рецептом, смачний узвар та цілющий трав’яний чай.

Такого кулішу ще ніхто не куштував! І студенти, і викладачі, і члени ректорату підходили до шеф-повара по декілька разів за добавкою, дякуючи його за майстерність і неперевершений смак страви.

Підкріпившись, студенти приступили до спортивних змагань під керівництвом П. Ярошенка та Н. Гайдук. А потім – до демонстрації власних кулінарних здібностей під керівництвом органів студентського самоврядування НН ІПП.

Студенти розбилися на 8 команд за спеціальностями. Кожна команда підготувала презентацію: назву команди й девіз, пісню, улюблену страву.

Оригінальними видалися девізи та назви команд – «Психосоми» (2 П) «Рятівники» (2 СП), «Небесний шлях» (2 СО), «Посіпаки» (1П), «Морські зірки» (1 ПО) та ін.

Але більш за все присутніх здивувала обізнаність студентів щодо приготування національних страв, які оцінювали найоб’єктивніші судді – хлопці-військовослужбовці. Вони й розподілили місця серед учасників:

1 місце – 2 СП «Рятівники» – «Домашня шарлотка».

2 місце – 2 СО «Небесний шлях» –  Торт «День здоров’я в НН ІПП».

3 місце – 1 П «Посіпаки» –  «Торт з Посіпаками».

4 місце – 2 ПО – «Домашні студентські пироги».

Також на конкурс були представлені інші страви: млинці з м’ясом (1 ДО  «Дошкільнята»), Крабовий салат (2 П «Психосоми»), салат «Смайлик», фруктовий салат (1 ПО «Морські зірки»), кекси «Веселка «Студентська піца» (3, 4 ПО, ПОукр, ДО).

Ніхто з учасників не залишився без призів.

За великим і дружнім столом усі учасники Дня здоров’я, що за збігом обставин, представляли Схід та Захід України, висловлювали щирі побажання міцного здоров’я, миру, єдності й цілісності нашої країни, злагоди й ПЕРЕМОГИ!!!

Ми, викладачі і студенти, безмежно вдячні нашим захисникам за подвиг, який вони здійснюють щодня, захищаючи Батьківщину та кожного з нас ціною власною життя. 

Свято здоров’я, краси, молодості та єдності завершилося… Трохи втомлені, але з веселими жартами і яскравими спогадами студенти поверталися із заходу, який їх згуртував, дозволив відчути командний дух та причетність до великої і славної родини навчально-наукового інституту педагогіки і психології, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, а також гордість за нашу сучасну українську армію.

Природа Старобільщини насправді чарівна! Тож цінуйте кожний день золотої осені, набирайтеся здоров’я, енергії, натхнення…. Бо попереду – цілий навчальний рік, яскравий і насичений!!!!

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019