Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Археологічна практика

3 серпня до університету повернувся студентський археологічний загін, що протягом двох тижнів знаходився у Національному історико-археологічному заповіднику Ольвія.

За час проходження археологічної практики студенти-історики взяли участь у багаторічному вивченні давнього античного міста, яке заснували грецькі переселенці у VII ст. до н. е. Головним завданням юних археологів був пошук давньогрецького театру, що існував на території Ольвії. Саме тому розкоп, на якому вони працювали отримав назву Т-4 (Театр – 4).

У ході археологічних досліджень студенти знайшли залишки давньої будівлі, яка, можливо, була частиною архітектурної споруди театру. Також було знайдено багато керамічних уламків грецького та римського періодів історії античного міста, давні монети та залишки статуеток місцевих божеств.

Вільний час учасників проходив у спілкуванні з ольвійськими ветеранами – колишніми істфаківцями, які і зараз із задоволенням відвідують давнє місто в якості волонтерів. Саме останні організували для новачків низку незабутніх ольвійських свят, які вже довгий час були «родзинкою» луганського археологічного загону. Найбільш яскравим заходом була «Посвята у команчі» – стилізований під індіанську ініціацію, обряд посвяти студентів у ольвійці. Серед найбільш активних ветеранів можна згадати Микиту Болотського, Андрія Ларіонова, Олександра Готовщікова, Олександру Павлову.

Відзначимо, що нинішня ольвійська експедиція – ювілейна, п’ятдесята. Роботу археологічного загону відновили після трирічної перерви, пов’язаної із військовим конфліктом на Сході України.

За інформацією НН ІІМВСПН

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019