Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Вступні екзамени стартували

21 липня у ЛНУ імені Тараса Шевченка почалися вступні екзамени за освітнім ступенем бакалавра.

У вступних екзаменах беруть участь тільки ті категорії абітурієнтів, яким Правилами прийому 2018 року надане таке право. Серед них – учасники бойових дій, які захищали і продовжують захищати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брати участь в Операції обʼєднаних сил та забезпеченні її проведення.

Нова категорія студентів зʼявилася в університеті у 2016 році й наразі у нас здобувають освіту вже 546 учасників бойових дій.

У 2018 році до приймальної комісії університету було подано 185 заяв від абітурієнтів-військовослужбовців за освітнім ступенем бакалавра. Для вступу в магістратуру прийом документів триває до 27 липня 2018 року.

Найбільш популярними серед військовослужбовців є спеціальності «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія», «Лісове господарство», «Екологія», «Компʼютерна інженерія», «Фізична культура і спорт» та ін.

З різними частинами військовослужбовців в університеті склалися міцні і дружні стосунки, починаючи ще з 2014 року. Університет став для наших захисників другою домівкою: майже щодня вони заходять у гості, зустрічаються зі студентами, розповідають про свою малу Батьківщину, традиції та звичаї.

Крім отримання вищої освіти, студенти-військовослужбовці виконують високу місію виховання молодого покоління в найбільш складному в політичному й соціально-економічному сенсі регіоні України, який щодня переживає цілеспрямовану й потужну військову та інформаційну атаку. Представляючи різні регіони України, зокрема Західні, вони беруть участь в усіх культурних та освітньо-виховних заходах університету, розвінчуючи міфи про «полярність» Сходу і Заходу, виховуючи у студентів шанобливе й толерантне ставлення до наявного в Україні різноманіття культурних традицій, формуючи позитивний образ захисника Вітчизни.

У 2018 році багато захисників Вітчизни виявили бажання вступити саме до нашого закладу вищої освіти, ураховуючи високу репутацію, потужний освітній і науковий потенціал, мужність і незламність університету під час російської агресії.

Вища освіта для військовослужбовців – це не тільки впевнене майбутнє, а й засіб попередження або подолання негативних психологічних станів, особистісних деформацій, що можуть розвинутися в них внаслідок постійного перебування в атмосфері надмірної безпеки, секретності й режимності життєдіяльності.

Ми переконані, що збудувати нову Україну зможуть тільки високоосвічені люди із сформованим науковим світоглядом, творчим мисленням, здатністю швидко приймати рішення в нестандартних ситуаціях. Люди, які довели свою відданість Батьківщині в боротьбі за її незалежність. Це, насамперед, учасники бойових дій та ООС.

Шановні захисники Вітчизни! Дякуємо Вам за героїчний внесок у відстоюванні суверенітету і незалежності України. Для всіх нас, викладачів і студентів, Ви – яскравий приклад мужності, стійкості, любові до Батьківщини, високих моральних якостей. Ми віримо, що Перемога обов’язково буде за Україною!

Приймальна комісія

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019