Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Знову в «Ольвію»

Студенти навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук вирушили в археологічну експедицію.

17 липня 2018 року на площі біля одного з корпусів ЛНУ імені Тараса Шевченка відбувся урочистий і зовсім нетривіальний захід. Після трирічної перерви викликаною трагічними подіями на Донбасі та завдяки зусиллям небайдужих випускників, керівництва університету, викладачів та студентів Інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук, відновила свою діяльність щорічна археологічна експедиція, що традиційно проходила на базі Національного історико-археологічного музею «Ольвія».

Як і багато років тому, студенти-історики знову мають можливість вивчати одну з найдавніших історичних пам’яток – давньогрецьку колонію Ольвію, що виникла у VII ст. до н. е. та проіснувала до І ст. н. е. Окрім того, Ольвія – це сталі традиції студентського життя, романтика походів, співів пісень біля нічного багаття. Відзначимо, що нинішня «Ольвія-2018» є ювілейною, оскільки з моменту зародження ольвійського руху пройшло вже 50 років.

Проводжаючи студентів-археологів, з урочистими промовами виступили ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка С. В. Савченко, директор ІІМВСПН А. В. Бадер, керівник експедиції, завідувач кафедри історії України О. В. Набока. Цікаво, що атмосфера на заході вже сьогодні була пронизана неповторною романтикою археологічної польової експедиції.

За інформацією НН ІІМВСПН

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019