Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Свято для дітей з особливими потребами

Інститут педагогіки і психології разом із БФ «Милосердя-Луганськ» та ГО «Центр спільного розвитку «Дієва громада» організував справжнє свято для дітей з особливими потребами.

Уже четвертий рік поспіль навчально-науковий інститут педагогіки і психології є справжнім осередком соціально-педагогічної та психологічної роботи з найбільш вразливими категоріями населення Луганської області: внутрішньо переміщеними особами, особами з тимчасово окупованої території, військовослужбовцями, малозабезпеченими сім’ями, особами з особливими потребами. Особливу увагу НН ІПП приділяє дітям цих категорій, а також дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування щодо реінтеграції їх у біологічні сім’ї.

Нещодавно на галявині парку ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» було проведено літній день відпочинку для дітей з особливими потребами. Організаторами заходу стали Благодійний фонд «Милосердя-Луганськ», Громадська організація «Центр спільного розвитку «Дієва громада»», студенти спеціальностей «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Спеціальна освіта», «Психологія»,  «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія» навчально-наукового інституту педагогіки і психології  ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка».

Метою заходу стало налагодження комунікації дітей та батьків, адаптація дітей до колективу однолітків, стабілізація їхнього психоемоційного стану ігровими методами та методами арт-терапії.

Студенти проводили для дітей рухливі ігри, танці, стрибки на батуті, будівництво казкових міст, гру з мильними бульбашками. Майстри з накладки гриму створювали казкові образи, а аспірант інституту Антон Назмієв організував майстерню з виробництва солодкої вати. Усі заходи були спрямовані на те, щоб кожна дитина відчула власну індивідуальність та місце в колективі, навчилася працювати в команді, відчуваючи спільну радість від результатів.

Наразі студенти навчально-наукового інституту педагогіки і психології здійснюють волонтерську і професійну діяльність у двох фондах: Міжнародному благодійному фонді «СОС Дитяче містечко» та Благодійному фонді «Милосердя-Луганськ»: надають дітям соціальну, педагогічну і психологічну допомогу; беруть участь у мобільних бригадах у населених пунктах на лінії розмежування, здійснюючи гуманітарну та інформаційну допомогу населенню, що стало жертвою гібридної війни на Донбасі.

Своєю діяльністю та громадянською позицією студенти НН ІПП формують імідж не тільки інституту, а й університету. Майже щодня директорат отримує слова вдячності від різних установ, організацій та окремих громадян Луганської області.

За інформацією навчально-наукового

інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019