Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Форум «Активна громада»

21-23 червня у Києві відбувся Форум Всеукраїнська ініціатива «Активна громада» Інституту «Республіка» де координатори та активісти мали можливість взяти участь у ряді різних сесій.

Учасниками заходу стали студенти ІІІ курсу спеціальності «Фізичне виховання» НН ІФВіС Олена Зінова та Сергій Синянський, які представляли Луганську область.

Креативні заходи, обмін міжнародним досвідом, професійний розвиток та експрес-тренінги – це далеко не все, що чекало на учасників Форуму Активної Громади.

Першого дня відбулись панельні дискусії за участі міжнародних експертів: «Найкращі українські та міжнародні практики підвищення рівня участі громадян у вирішенні місцевих та загальнонаціональних питань»; «Найкращі українські та міжнародні практики охоплення заінтересованих груп»; «Презентація результатів загальнонаціонального опитування щодо залучення громадян від Програми «Долучайся!»; «Презентація опитування щодо залучення громадян в об’єднаних громадах від Програми «ДОБРЕ».

Унікальним цей форум зробили його учасники, серед них не тільки активісти з усіх областей України, але й експерти з питань демократії та врядування з США, Камбоджі, Танзанії, Ефіопії та Зімбабве.

Наприкінці першого дня, учасники поринули в гру-моделювання «Державотворення». Другий день пройшов за системою «баркемпу» – учасники самостійно обирали для себе навчальні та креативні сесії від провідних експертів громадських, державних та міжнародних організацій.

Організатори підготували понад  20 сесій у межах 5 навчальних панелей: «Національні реформи»; «Інструменти прямої демократії»; «Організація креативних заходів»; «Навички професійного активіста»; «Вивчення міжнародного досвіду»

Кожна з майстерень була особливою по-своєму від «Виступу на публіку..» до «Побудови діалогу з політичними партіями». Майстерні проходили не тільки у форматі простих лекцій, вони одразу ж надавали можливість практики та гри. Кожен спікер горів своєю справою, що надавало ще більшого запалу кожному учаснику.  На тренінгу: «Як активізувати громадян завдяки коучінгу?» та «Жити в гармонії і встигати все» від заступника голови, керівника проектів Інституту «Республіка» Олександри Скиба учасники дізнались досвід практики, мотивації громадян до участі у громадській активності. 

Дякуємо всім організаторам Форуму за високий рівень організації та усім учасникам за вашу привітність!

За інформацією НН ІФВС

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019