Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Прийом польових дослідів

23 червня відбувся традиційний щорічний прийом польових дослідів, що виконуються в рамках науково-дослідних тем науковців, аспірантів та здобувачів університету за напрямом 201 «Агрономія».

Комісія у складі ректорату та керівників навчальних підрозділів ЛНУ імені Тараса Шевченка перевірила стан дослідно-демонстраційних ділянок посівів харчової кукурудзи та соняшника, які проводяться під керівництвом завідувача кафедри біології та агрономії, доктора сільськогосподарських наук, професора С. В. Маслійова.

Під час демонстрації дослідів керівник наукової школи розповів про особливості вивчення та актуальність дослідження агробіологічних та технологічних параметрів вирощування кукурудзи та соняшника в умовах степової зони України. Метою проведення польових експериментів наших науковців є вирішення таких питань: визначення агробіологічних особливостей росту, розвитку й формування врожайності харчовими підвидами кукурудзи; розроблення заходів підвищення ефективності мінеральних і бактеріальних добрив; виявлення впливу способів основного й допосівного обробітків ґрунту на врожайність харчових підвидів кукурудзи; визначення врожайності кукурудзи залежно від строків і способів сівби та норм висіву насіння; встановлення ефективності поєднання механічних і хімічних заходів контролю бур’янів у посівах харчових підвидів кукурудзи. У дослідах були використані нові перспективні сорти та гібриди кукурудзи та соняшнику вітчизняної селекції.

Аспіранти Н. А. Циганкова та В. В. Степанов презентували результати власних доробок з оптимізації технологій вирощування харчової кукурудзи та соняшника з метою підвищення продуктивності цих сільськогосподарських культур та отримання високоякісної продукції.

Літо – насичена пора для науковців та працівників сільського господарства. Колектив університету бажає нашим агрономам-науковцям натхнення та плідної подальшої діяльності.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019