Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Планове засідання

В університеті відбулося планове засідання комісії з соціально-гуманітарної роботи.

Головною метою заходу стало підбиття підсумків соціально-гуманітарної роботи усіх структурних підрозділів за навчальний рік. Цьогоріч для проведення традиційного заходу було обрано незвичну форму брифінгу, під час якого кожен доповідач мав змогу презентувати досягнення в роботі та поставити актуальні питання своїм колегам.

У брифінгу взяли участь заступники директорів/деканів із соціально-гуманітарної роботи інститутів/факультетів і відокремлених структурних підрозділів університету, а також представники студентської соціальної служби Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

На початку засідання до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи О.І. Бабічев. Він наголосив на важливій ролі соціально-гуманітарної роботи, акцентував увагу на підсумках діяльності університету за навчальний рік та окреслив завдання на майбутнє.

Представники усіх структурних підрозділів ЛНУ імені Тараса Шевченка представили звіти з соціально-гуманітарної роботи, акцентуючи увагу на досягненнях та проблемах у роботі.

Про особливості роботи з військовослужбовцями розповіла заступник директора з соціально-гуманітарної роботи навчально-наукового інституту педагогіки і психології В.Ф. Пушко. Вона зазначила, що індивідуальний підхід до кожного студента, а особливо студента-військовослужбовця, дозволяє вирішити низку основних завдань роботи інституту. До того ж активне залучення військовослужбовців до проведення культурно-масових заходів сприяє соціальній адаптації військовослужбовців і створює їх позитивний імідж серед студентської молоді.

Заступник декана з соціально-гуманітарної роботи факультету української філології та соціальних комунікацій Н.М. Карлова акцентувала увагу на використанні т. зв. синтетичних форм у діяльності факультету. Так, протягом року було проведено творчі конкурси, орієнтовані як на студентів, так і на учнівську молодь, що дозволило реалізувати основні завдання профорієнтаційної роботи. Викладач розповіла про проведені на факультеті „камерні заходи”, до участі в яких запрошували і студентів коледжів, що дозволяє реалізувати освітні й просвітницькі завдання. Заступник декана наголосила, що проведення т. зв. кооперативних заходів спільно з іншими структурними підрозділами допомагає розвивати корпоративну культуру серед студентів університету.

Систему краєзнавчої роботи зі студентською молоддю презентував заступник директора з соціально-гуманітарної роботи навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму М.М. Чумак. Він наголосив, що новою традицією в структурному підрозділі стали постійні зустрічі з військовим капеланом, представниками СБУ, правоохоронних органів та ін.

Заступник декана з соціально-гуманітарної роботи факультету природничих наук О.В. Ливацький розповів про серію організованих флешмобів та екологічних акцій, які відбивають специфіку діяльності структурного підрозділу.

Заступник директора навчально-наукового інституту економіки та бізнесу С.М. Донченко ознайомила присутніх з нововведеннями в усталеній системі соціально-гуманітарної роботи.

Заступник директора з соціально-гуманітарної роботи навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій В.В. Матієвський акцентував увагу на заходах, проведених спільно з відокремленим підрозділом „Рубіжанський політехнічний коледж ім. О.Є. Порай-Кошиці”. Заступник директора останнього І.А. Вітовська ознайомила присутніх з особливостями роботи кураторів студентських груп і широкою тематикою проведених заходів.

Голова комісії з соціально-гуманітарної роботи І.С. Котєнєва відмітила активну роботу структурних підрозділів і анонсувала видання збірника нормативно-методичних матеріалів, який покликаний допомогти в організації соціально-гуманітарної роботи в університеті.

Наприкінці брифінгу освітяни підвели підсумки та виокремили основні напрями роботи на наступний навчальний рік.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка,
за інформацією комісії

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019