Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

5 місце у Чемпіонаті України

Команда «ZTR-Буревісник» (Луганська область) здобула 5 місце у Чемпіонаті України з гандболу серед чоловічих команд суперліги 2017-2018.

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка завжди славився спортивними досягненнями своїх студентів. Їх перемоги є результатом роботи потужного науково-педагогічного колективу, який своєю щоденною напруженою працею уславляє спортивний авторитет України на світовій арені.

У  1961 році для університету розпочався новий етап у розвитку фізичного виховання. Саме у цьому році була створена команда з гандболу ЛНУ імені Тараса Шевченка «Буревісник». За час своєї діяльності спортсмени у складі студентської збірної України взяли участь у Чемпіонаті світу з гандболу серед студентів у 2005 році, де посіли ІІ місце. За визначні досягнення 9 шевченківців здобули звання «Майстер спорту України міжнародного класу».

З 1991 року команда «Буревісник» регулярно брала участь у Чемпіонаті України з гандболу, де традиційно демонструвала високі результати.

У зв’язку з військовими подіями 2014 року спортсмени вимушено евакуювалися та продовжили свою діяльність у нових умовах. Але незважаючи на труднощі, команда впевнено розвивається. Сьогодні спортсмени перебувають у м. Запоріжжя, і вже мають певні здобутки. За результатами минулорічного Чемпіонату України з гандболу команда посіла 7 місце, а в цьому році – 5.

У складі команди гідно виступають студенти навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту ЛНУ імені Тараса Шевченка: Данило Осадчій, Микита Пархомов, Олексій Новіков, Олександр Ковальчук та Артем Поповіч. До того ж О. Ковальчук є членом молодіжної збірної України, а О. Новіков – кандидатом до молодіжної збірної.

За словами  тренера команди «ZTR-Буревісник» (Луганська область) О.В. Леонтьєва, спортсмени велику увагу приділяють популяризації гандболу серед школярів.  Так, восени 2017 року відбулося спільне засідання управління молоді та спорту ЛОДА, Луганської обласної школи вищої спортивної майстерності та Федерації гандболу Луганщини, на якому присутні розглянули питання щодо розвитку дитячо-юнацького гандболу та спорту високих досягнень. У зв’язку з тим, що у НН ІФВС ЛНУ імені Тараса Шевченка навчаються студенти-гандболісти, рекомендовано взяти участь у Універсіаді України в складі команди Луганської області. Спортсмени сподіваються, що зможуть підсилити команду новими гравцями та гідно представити ім’я рідної Альма-матер на змаганні. Результатом засідання стало відкриття відділення з гандболу КДЮСШ у м. Сєвєродонецьк.

У квітні 2018 року відбувся звітно-виборчий конгрес Федерації гандболу України, на який був запрошений Президент Федерації гандболу Луганської області В.С. Курило. Присутні розглянули низку питань, зокрема повернення цього виду спорту до шкільної програми.

Сьогодні багато студентів нашого університету та гравців команди «Буревісник» продовжують виступи у різних клубах України та Європи. Так Антон Терехов зараз грає у складі команди Мотор-Січ (Запоріжжя), яка у сезоні 2017-2018 р. виступала в Лізі Чемпіонів Європи. В одному з турів цих змагань нашого випускника визнали кращим воротарем.

Не менш високими є досягнення й Сергія Троценка, який у складі національної збірної України став чемпіоном Європи. Ян Віжбовський, Богдан Клепа, Олег Мачарашвілі, Євген Умовіст, Максим Бігаль та Владислав Науменко успішно грають за команди Німеччини, Фінляндії, Норвегії, Португалії.

Знамениті випускники спілкуються зі своїми наставниками, згадують студентські роки та викладачів рідного закладу.

Незважаючи на труднощі та вимушену евакуацію, студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка продовжують уславляти рідну Альма-матер на всеукраїнській та світовій спортивній арені. А команда з гандболу «ZTR-Буревісник» (Луганська область) впевнено продовжує свій розвиток, ставлячи перед собою нові завдання та досягаючи нових висот.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019