Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Тиждень підготовки вчителів

НН ІПП розпочав тиждень підготовки вчителів початкових класів до Нової української школи.

11.06.2018 року навчально-науковий інститут педагогіки і психології зустрів 30 учителів початкових класів Старобільського району, які будуть працювати в Новій українській школі вже з 1 вересня 2018 року. На базі університету вони будуть протягом тижня підвищувати кваліфікацію.

Семінар-тренінг проводять регіональні тренери з Нової української школи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Варяниця Л. О. та методист відділу освіти Старобільської РДА Степанова Т. І.

Підвищення кваліфікації відбувається в рамках ключової реформи Міністерства освіти і науки України – Нова українська школа, яка стартує з 1 вересня 2018 року і розрахована до 2029 року. Починається реформа з початкової школи.

Захід відкрили ректор університету, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Савченко С. В. та директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології, доктор педагогічних наук, професор Караман О. Л.

Вони наголосили на тому, що Луганський національний університет імені Тараса Шевченка – єдиний в регіоні заклад вищої освіти, який здійснює підготовку педагогічних працівників за всіма спеціальностями, зокрема й з Початкової освіти. Протягом 97 років існування університет завжди був і, навіть в евакуації, залишається лідером вищої освіти у східному регіоні України, ініціатором й осередком реалізації освітніх реформ.

І тепер, починаючи з лютого 2018 року, ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» знов став експериментальним майданчиком для впровадження концепції Нової української школи в регіоні, поєднавши свій кадровий, науковий, методичний потенціал з Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти як основним субʼєктом реформи на даному етапі її реалізації.

Наразі в університеті на базі НН ІПП створено Центр науково-методичного супроводу реалізації концепції «Нова українська школа» (директор Варяниця Л. О.) відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку України на 2018-2020 роки в Луганській області. У межах цього центру планується фахова підготовка та підвищення кваліфікації вчителів  початкових класів Луганської області до роботи в умовах Нової української школи.

Реформа стартувала. Все українське суспільство стежить за її перебігом. І місія НН ІПП у цій реформі – підготовити вчителя нової формації, виховувати нове покоління українців на крайньому сході України для відстоювання суверенітету та забезпечення інноваційного розвитку країни.

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019