Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«У краю Миколи Лисенка-2018»

В Інституті культури і мистецтв відбувся концерт проекту «У краю Миколи Лисенка-2018».

Концерт був присвячений 20-рiччю Полтавської обласної організації Національної Спілки композиторів України, до складу якої сьогодні входять і композитори з Луганська.

У рамках цього проекту під гаслом «Музика єднає Україну» музичні колективи Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка виконували твори сучасних відомих та молодих композиторів Полтавщини і Луганщини.

У концерті брали участь мішаний студентський хор, оркестр народних інструментів та камерний оркестр.

Розпочав концерт мішаний студентський хор Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Художній керівник і диригент – викладач кафедри музичного мистецтва та хореографії Вікторія Юнда. Концертмейстер – Тетяна Острецова.

Прозвучали твори молодих композиторів: студента 4 курсу Інституту культури і мистецтв спеціальності «Музичне мистецтво» – Владислава Богдановича “Свою Україну любіть” на вірш Т.Шевченка та магістранта спеціальності «Музичне мистецтво» неодноразового лауреата Міжнародних і Всеукраїнських творчих конкурсів Владислава Бєлоглазова «Тут обелісків ціла рота» на вірш Л.Костенко.

А також твір викладача кафедри музичного мистецтва та хореографії Інституту культури і мистецтв, Голови Полтавської обласної організації Національної Спілки композиторів України  Тамари Оскоменко-Парулава – хорова сценка для мішаного хору і фортепіано «Ой, по горі роман цвіте»  на вірш Т.Шевченка.

Оркестр народних інструментів Інституту культури і мистецтв, художній керівник і диригент – викладач кафедри музичного мистецтва та хореографії Катерина Рєзнікова, виконав твір завідуючого кафедри музичного мистецтва та хореографії  Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, голови Луганської обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки, доктора мистецтвознавства, професора, Заслуженого діяча мистецтв України Андрія Сташевського, «Награвання скоморохів» із  сюїти  «Давньокиївські фрески».

Інститут культури і мистецтв поповнюється весь час новими творчими колективами. І один з таких – камерний оркестр, яким керує викладач кафедри музичного мистецтва та хореографії Світлана Ричагова.  Колектив представив низку різноманітних творів. Пролунав концерт для віолончелі і камерного оркестру полтавського композитора Володимира Карлаша. Соло на віолончелі – Світлана Ричагова. Диригент – Тамара Парулава. Також твір Тамари Оскоменко-Парулава «Молитва Давида» на слова грузинського поета Давида Гурамішвілі в перекладі Миколи Бажана для баритона і камерного оркестру. Соліст – студент 2 курсу спеціальності «музичне мистецтво» Сергій Списюк. Та твір-мініатюра композитора Тамари Оскоменко-Парулава – Гумореска «Біганина», для струнного оркестру.

Завершив концерт твір молодого композитора, студента 3 курсу спеціальності «Музичне мистецтво» Дмитра Голобородова – «One day of life» (Один день життя) для скрипки, струнного оркестру і ударних. Соліст – автор музики Дмитро Голобородов. Партію ударних виконував студент 4 курсу спеціальності «Музичне мистецтво» Сергій Мазур.

За інформацією НН ІКМ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019