Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь в обласному семінарі

Завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти взяв участь в обласному інструктивно-методичному семінарі.

21 травня 2018 року у Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти для вчителів трудового навчання та технологій відбувся Обласний інструктивно-методичний семінар «Реалізація компетентнісного підходу під час вивчення технологій у закладах загальної середньої освіти».

На семінар з’їхались керівники районних методичних об’єднань вчителів трудового навчання, вчителі трудового навчання Луганської області.

На семінарі з доповіддю виступив завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму – доцент Бурдун Віктор Васильович.

У першій частині свого виступу він розповів про завдання які стоять перед вчителями трудового навчання в умовах Нової української школи. Особливу увагу звернув на те, що вчителя трудового навчання разом з іншими вчителями загальноосвітнього навчального закладу, повинні формувати в учнів ключові компетентності визначені Законом України «Про освіту» і новою українською школою. Також він відзначив, що саме вчителя трудового навчання мають найбільше можливостей для формування цих компетентностей, завдяки прикладному характеру предмета.

У другій частині виступу Бурдун В.В. розповів про особливості впровадження SТЕМ-освіти у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України і роль вчителя трудового навчання у цьому процесі. Він наголосив на тому, що STEM-орієнтований підхід до навчання сприяє популяризації інженерно-технологічних професій серед молоді, підвищує поінформованість учнів про можливості їх кар’єри в інженерно-технічній сфері. Розповів про актуальні напрямки SТЕМ-освіти, найбільш поширені засоби навчання для здійснення STEM-навчання.

Наприкінці виступу Бурдун В.В. розповів про формат проведення ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання та технологій, на якій він був головою журі. Відзначив успіхи команди Луганської області на олімпіаді. Також Бурдун В.В. познайомив вчителів з завданнями, які були на олімпіаді, продемонстрував фото найбільш яскравих і цікавих виробів, виготовлених учнями.

За інформацією НН ІТОТТ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019