Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Вишиванка для немовлят

Колектив ЛНУ вручив вишиванки для немовлят у Старобільському пологовому відділенні.

Для кожного українця вишиванка –це не просто гарна сорочка, а, в першу чергу, оберіг від лихого ока. Ще наші пращури свято вірили в силу вишитої сорочки. З давніх-давен повелося, що в кожний символ, вишитий на вишиванці, майстрині вкладали якесь побажання – чи то достатку та благополуччя, чи то любові та затишку, чи то здоров’я та щастя. Вишиванка ставала для малюків оберегом, символом щасливої долі, родової пам’яті та здоров’я.

17 травня студенти та викладачі нашого університету подарували новонародженим старобільчанам їх перші в житті вишиванки.

«Цей день став вже доброю традицією, коли до пологового будинку приїздить колектив університету і вручає вишиванки нашому майбутньому поколінню»,  ‒ сказала директор  Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу Олена Ковпак та додала: «Нехай вони стануть для ваших діточок справжнім оберегом».

Батьки малюків були приємно вражені такою ініціативою навчального закладу та з радістю прийняли від освітян національний одяг. 

«Ми щиро вдячні колективу університету за те, що сьогодні наша донечка отримала в подарунок свою першу в житті вишиванку.Я думаю, що коли нас виписуватимуть з пологового відділення, ми вдягнемо нашу донечку у вишиваночку», ‒ зазначила мама новонародженої.

«Дякуємо колективу ЛНУ імені Тараса Шевченка за подаровані малюкам вишиті сорочки. Це дійсно дуже добра традиція, адже приємно і батькам, які наразі їх отримують, і я гадаю, що коли діточки підростуть, вони будуть пишатися тим, що їм дарували вишиванки ваш прекрасний колектив Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», ‒ наголосив головний лікар комунальної установи «Старобільське РТМО» Вячеслав Биков .

Студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка бажають новонародженим міцного здоров’я та щасливої долі, а їхнім батькам – сімейного благополуччя. Нехай подаровані малюкам вишиті сорочки стануть для них оберегом на все життя!

Олена Смитаніна,

прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019