Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Візит делегації

16 травня ЛНУ приймав представників Житомирської області відповідно до проекту «Огляд кращих практик співпраці влади, бізнесу та ОГС в реалізації проектів розвитку громадами Сходу України».

Завдяки співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні ЛНУ імені Тараса Шевченка постійно підтримує тісні зв’язки з представниками влади, бізнесу та ОГС різних регіонів України. Метою візиту представників Житомирської області стало ознайомлення з  результатами роботи ЛНУ над проектами, що спрямовані на місцевий розвиток, з технологіями залучення ресурсів та реалізації проектів розвитку громади й забезпечення сталості їх результатів, з прикладами успішної співпраці громадських організацій та ініціативних груп, утворених на базі університету, з представниками бізнесу та місцевої влади у впровадженні таких проектів.

Під час візиту представників делегації було ознайомлено з роботою Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку, що функціонує на базі університету за підтримки ПРООН, з результатами роботи громадських організацій (ГО «Агенція освітніх ініціатив») та ініціативних груп (ІГ «Просвіта»); було окреслено напрямки співпраці університету з міжнародними організаціями, фондами та посольствами; проведено екскурсію університетською бібліотекою, музеєм та парком. Зацікавленість відвідувачів викликала інформація про дискусійні клуби Європейського Союзу, які проводилися в рамках інформаційного проекту «ЄС вибір української молоді»; проект „Кіно під відкритим небом” (організація кінопоказів в для громади Старобільська); участь у Форумах місцевого розвитку Луганського регіону, у розробці Стратегії розвитку Луганської області 2020, яка дозволяє університету залучати міжнародну фінансову допомогу на розбудову зокрема соціально-культурної сфери.

Членам делегації було проведено екскурсію єдиним на території Луганської області інформаційно-ресурсним центром Window on America, який було відкрито за підтримки Посольства США в Україні (https://www.facebook.com/starobilskwoa/). У 2017 році відбулася модернізація наявної бази Центру, зокрема було встановлено інтерактивну дошку Smartboard – продукт компанії SMART, який працює на основі новітньої дотикової DViT технології, та 3-d принтер.

За підсумками візиту можна говорити про налагодження партнерства між двома областями за принципами соціальної єдності та примирення, безпеки, Верховенства права  в умовах конфлікту на Сході України, налагодження партнерства за активної участі ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».           

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019