Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Мандрівка українських філологів на Волинь

Студенти-філологи відвідали Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки.

7 – 11 травня студенти ІІ курсу факультету української філології та соціальних комунікацій, а також інституту педагогіки та психології подолали шлях через усю Україну, з північного сходу на північний захід, і відвідали Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки.

П’ять днів перебування на Волині були дуже насиченими.

Ми відвідали університетський Музей Лесі Українки та унікальний Музей волинської ікони. Послухали відкриту лекцію відомого діалектолога професора Григорія Аркушина „Дослідження західнополіського діалекту”. Побували на презентації мультимедійної карти західнополіського говору (проект професора Григорія Аркушина і випускниці факультету філології та журналістики магістра філології Ірини Дружук). Переглянули літературно-музичну імпрезу „Над берегами вічної ріки” за мотивами лірики Ліни Костенко та уривок з вистави „Темна кімната” (за мотивами сучасної французької драматургії) у виконанні студентського франкомовного театру-студії „Експресія”. Надихнулися Лесиним словом у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки. Зустрілися з поетом, автором-виконавцем власних пісень, волонтером Миколою Більшевичем, завдяки якому побували в гостях у луцької легенди – відомого скульптора Миколи Микитовича Голованя, де поспілкувалися з гостинним господарем та його прецікавими друзями. Узяли участь у ток-шоу Софії Гудич „Медіафейк: to be or not to be?”, де розвінчували міфи про Донбас і руйнували стереотипи сприйняття Луганщини на Волині.

10 травня доцент кафедри української філології та загального мовознавства Валентина Лєснова презентувала луцьким студентам і викладачам луганську діалектологічну школу, а студенти під керівництвом доцента кафедри української літератури Світлани Негодяєвої прочитали мультимедійну лекцію „Літературна мапа Луганщини”. Лекція справила сильне враження на слухачів, декан факультету філології та журналістики Юрій Громик, завдяки якому й відбулася ця поїздка, навіть визначив її жанр: „Сьогоднішня мультимедійна лекція стала сильним емоційно-інтелектуальним зворушенням. Укотре переконалися: українці – то таки справді нація світлих, величних і сильних духом людей. Дякуємо нашим луганським друзям за лекцію-потрясіння і щиро бажаємо, щоб із їхнього краю в Україні починався не тільки день, але й мир”.

Ми щиро дякуємо волинським друзям за спілкування й натхнення та сподіваємось на подальші зустрічі.

Доцент кафедри української філології
та загального мовознавства В. Лєснова,
доцент кафедри української літератури С. Негодяєва

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019