Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Круглий стіл

На кафедрі дошкільної та початкової освіти у рамках Днів науки проведено круглий стіл «Нова стратегія підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти у контексті Нової української школи».

Кафедра дошкільної та початкової освіти традиційно відкрила урочисті Дні науки, в межах яких 14 травня 2018 року було проведено круглий стіл «Нова стратегія підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти у контексті Нової української школи». Учасників заходу привітали: Ваховський Л. Ц. ‒ професор, проректор з науково-педагогічної роботи; Караман О. Л. ‒ професор, директор Навчально- наукового інституту педагогіки і психології. Серед почесних гостей на круглий стіл завітала Гавриш Наталія Василівна, доктор педагогічних наук, професор, співробітник Академії педагогічних наук України, яка розкрила ідею «осердечення» педагогічного знання як необхідної умови модернізації сучасної освіти та стратегію оновлено школи.

Завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти професор Черв’якова Н. І., зробивши акцент на важливості реалізації ідей педагогіки дитиноцентризму та педагогіки партнерства, виступила з доповіддю «Метафоричність педагогічного знання як засіб формування у майбутніх педагогів ціннісного ставлення до шкільного дитинства», де висвітлила особливості педагогічної метафори, її ролі та можливості в освітньому процесі нової початкової школи.

У межах круглого столу доцент кафедри Варяниця Л. О., яка є одним з провідних тренерів регіону з проблем підготовки учителів до роботи в умовах Нової української школи, провела міні-тренінг «Нова школа ‒ новий учитель», де учасники мали змогу самостійно визначити провідні компетентності сучасного вчителя.

Одним із приємних моментів конференції стало урочисте нагородження призерів студентської олімпіади, конкурсів студентських наукових робіт, учасників педагогічних читань, призерів, студентів, що виграли гранд на публікацію у методичній збірці статей грамотами, сертифікатами, подарунками.

Викладачі та студенти не лише отримали приємні враження та позитивні емоції, а й перейнялися  ідеями Нової української школи для подальшої їх реалізації на практиці.

За інформацією НН ІПП

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019