Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Пам’ять – наша совість, наш біль, наша гордість»

В університеті відбувся театралізований концерт «Пам’ять – наша совість, наш біль, наша гордість».

Сімдесят три роки поспіль травневі дні нагадують нам про найстрашнішу трагедію людства, героїзм та мужність людей, які вибороли мирне небо для нащадків. Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.

Студенти нашого університету пам’ятають про криваві події Другої світової війни. Вшановуючи героїзм та незламний дух українського народу, у стінах нашого університету відбувся театралізований концерт «Пам’ять – наша совість, наша біль, наша гордість». 

З вітальним словом до присутніх у залі ветеранів звернувся ректор університету Сергій Савченко. «Напередодні свята наші серця б’ються в одному ритмі. Ви йшли до перемоги та одержали її своєю мужністю та героїзмом. Окрім цього ви виховали достойних синів та онуків, які встали на захист Батьківщини і зараз захищають її кордони від ворога. Час невблаганний. Все далі і далі від нас День Перемоги, все менше і менше учасників тих страшних подій. Тож, дорогі ветерани, бажаю Вам зустріти здоровими та життєрадісними 80-ту, а краще 100-ту річницю Перемоги!», − зауважив науковець.

Вшановуючи мужність та духовну стійкість присутніх на концерті героїв, студенти вручили їм квіти та побажали міцного здоров’я, наснаги, добра та оптимізму. 

Концертна програма продовжилася військовими піснями у виконанні кращих артистів університету. 

Хореографічні колективи доповнили свято, вражаючи присутніх своєю грацією та майстерністю. 

Глибоко зворушили та змусили заново пережити ті страшні часи театральні сценки. Біль і пам’ять, втрати та надія, віра в перемогу та незламність, любов та сльози − так багато емоцій викликав концерт, а щирість акторів зробила свято душевним. 

Наприкінці концерту учасники заходу вшанували пам’ять загиблих у кривавій трагедії ХХ століття хвилиною мовчання.

У цей славний день згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у післявоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Ми пам’ятаємо і пишаємося нашим народом. Нехай кожен знає, що це наша перемога. Перемогли тоді – переможемо зараз.

Марина Чумакова, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019