Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Пам’ять про чорнобильську катастрофу

Студенти і викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка відзначили Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції стала наймасштабнішою техногенною катастрофою у світовій історії. Страшні події квітня 1986 року змусили кожного усвідомити власну відповідальність за збереження навколишнього середовища. А найбільше випробувань випало на долю ліквідаторів, які, не зважаючи на загрозу власному життю та здоров’ю, рятували світову спільноту від глобальної трагедії.

Сьогодні біля пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм, присвячений трагічним подіям. Захід відвідали і студенти Відокремленого підрозділу «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка».

На заході були присутні почесні гості, серед яких перший заступник голови Старобільської районної державної адміністрації О.С. Калінін, заступник голови Старобільської районної державної адміністрації О.О. Григоренко, заступник голови Старобільської районної ради С.А. Домарєв, голова громадської організації ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль України» С.І. Чередниченко.

Мітинг розпочався з гімну Чорнобиля – пісні, яка символізує мужність та героїзм ліквідаторів, їх любов до життя. Відчути духовну близькість та поринути думками у молитву присутні змогли під час молебню  по загиблим героям, який провів Настоятель Свято-Миколаївського кафедрального собору, протоієрей Отець Володимир Соловей.

З урочистою промовою до присутніх звернувся перший заступник голови Старобільської районної державної адміністрації О.С. Калінін. Він подякував присутнім на мітингу ліквідаторам за їх подвиг та побажав миру і здоров’я усім учасникам заходу. Вшановуючи пам’ять земляків, які загинули у катастрофі,  Олександром Семеновичем була оголошена хвилина мовчання.

До присутніх звернулись і голова громадської організації «Союз Чорнобиль» С.І. Чередниченко й педагог-організатор Старобільської ЗОШ № 4 М. Цигульова. Вони розповіли про основні події квітня 1986 року, масштаб забруднення та наголосили, що пам’ять про цю катастрофу є обов’язком кожного сучасного громадянина.

Зворушливим та проникливим став танок у виконанні молоді Старобільщини. Діти втілили в творчому номері біль та страждання від радіаційної загрози, яка нависла над нашою Батьківщиною.  Вшановуючи пам’ять земляків, які пішли з життя протягом минулого року, учні відпустили в небо голубів.

Завершенням заходу стало покладання квітів до пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від представників Старобільської районної державної адміністрації, районної ради, міської ради та вдячних громадян.

292 жителі Старобільщині взяли участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Їх подвиг став символом незламності та мужності, а пам’ять про страшні події навіки залишиться у пам’яті народу.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019