Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Зустріч з представниками Червоного Хреста

26 квітня у ЛНУ  відбулася зустріч студентів та викладачів з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Метою зустрічі було обговорення безпосередньо історії організації та її діяльності  на території Луганської області в умовах збройного конфлікту.

Під час заходу зазначалось, що МКЧХ веде діалог з організаціями та відповідальними особами обох сторін конфлікту для того, щоб допомогти людям. які там знаходяться. Допомога заключається у наданні необхідних речей, це: відновлення життя та водопостачання, підтримка охорони здоров’я (надання медичної допомоги та ліків), психологічна та психосоціальна підтримка, турбота про загиблих, економічна безпека. Так, на пункті перетину «Станиця-Луганська» було створено окремий медичний пункт, де люди отримують першу допомогу, питну воду, чай, каву, можуть відпочити чи зателефонувати рідним.

Лоренцо Редальє, голова субделегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста, розповів про роботу Червоного Хреста, і наголосив: «Наша організація є неупередженою, нейтральною та незалежною, цілі і завдання якої мають виключно гуманітарний характер і полягають у тому, щоб захищати життя і гідність людей, які постраждали через збройні конфлікти та інші ситуації насильства, і надавати їм допомогу».

Ще однією темою для дискусії стало Міжнародне гуманітарне право та його застосування. Обговорювали засоби та методи війни заборонені цим правом, а також про те, який захист надає Міжнародне гуманітарне право біженцям та внутрішньо-переміщеним особам.

По завершенню зустрічі сторони домовилися про подальшу плідну співпрацю.

Олена Смитаніна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019