Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Пішохідна екскурсія

23 квітня відбулася екскурсія для студентів навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму.

Екскурсію проводила студентка 1-го курсу спеціальності «Туризм» – Лященко Єлизавета. У пішохідній екскурсії «Назад у минуле зі Старобільськом» група була ознайомлена з найбільш цікавими історичними об’єктами міста: Єкатерининською жіночою гімназією; скульптурними композиціями, що присвячені героям роману «Дванадцять стільців»; меморіальним комплексом пам`яті за загиблими у роки Великої Вітчизняної війни, який знаходиться в міському парку та капличкою, побудованою на місті, де до 30-х років минулого століття знаходився Покровський собор. 

Також, програма екскурсії включала в себе інформацію про найбільш видатних особистостей, які відвідували та проживали в Старобільську у різні роки. Учасники екскурсійної групи почули цікаві факти, пов`язані зі Старобільськом з життя  таких відомих постатей, як: В.М. Гаршина, Н.І.Махно, Г.Е.Лангемака, В.А. Шафрановського, І.А. Файнзільберга (літературний псевдоним Ілья Ільф) та Є.П. Катаєва (літературний псевдоним Євген Петров).

Окрему увагу у матеріалах екскурсії Єлизавета Лященко приділила історії розвитку та діяльності купецтва Старобільська та ярмарок, які щороку ставали в місті центром торгівлі та укладання представниками місцевої комерційної еліти мільйонних контрактів з торговими домами Харківської губернії та губерній центральної частини Російської імперії.

Наприкінці екскурсії, присутні задали Єлизаветі Лященко питання з історії міста та подякували за цікавий захід і  корисну інформацію.

За інформацією НН ІТОТТ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019