Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Вітражне мереживо

Студенти і викладачі кафедри фізичної реабілітації і здоров’я людини НН ІФВС взяли участь у майстер-класі «Вітражне мереживо».

17 квітня студенти та викладачі кафедри фізичної реабілітації і здоров’я людини навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту взяли участь у майстер-класі «Вітражне мереживо», який пройшов на базі Кремінської районної бібліотеки для дітей в рамках проекту «Сприяння відновленню і сталого вирішення проблем ВПО і постраждалих від конфлікту населення в Україні».

Захід провела член ініціативної групи «Всі разом» Марина Матвейчук. Майстер докладно і доступно розповіла, як за допомогою кистей і фарб перетворити звичайні вазони, келихи і тарілки в вишуканий вітраж. На майстер-класі студенти і викладачі ознайомилися з основними техніками розпису. Найбільш популярні з них −  контурний, без контурний, багатошаровий і точковий розпис.

Суть контурної розпису полягає у тому, що спочатку проводиться розпис контуром по склу, створюється ескіз майбутнього малюнка, а потім простір між контурами заливається фарбами. Без контурний розпис − техніка складніша за попередню, це розпис по склу без контурів, тому фарби розтікаються по склу та автору необхідно ретельно контролювати процес створення картини. Багатошарова техніка малювання полягає в тому, що фарби наносяться декількома шарами. Ця техніка дає можливість передавати максимально реалістичне зображення. Точковий метод − це найбільш поширена техніка розпису. Зображення формується набором точок зроблених контуром, причому відтінок малюнка можна змінювати в залежності від кольору точок.

Розпис по склу − цікаве заняття, доступне кожному! І в завершенні цього прекрасного заходу кожен учасник отримав свій маленький шедевр.

Кафедра фізичної реабілітації і здоров’я людини висловлює щиру подяку організаторам заходу − Кремінській районній бібліотеці для дітей та Марині Матвейчук, бажає творчих успіхів і натхнення. Дякуємо! Було дуже цікаво!

За інформацією
кафедри фізичної реабілітації 
і здоров’я людини

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019