Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Літературна мапа Луганщини»

У бібліотеці ЛНУ студенти презентували науково-популярну мультимедійну лекцію «Літературна мапа Луганщини».

Сьогодні можна почути хибну думку про відокремленість та ізольованість погранич від центру, нерівнозначний розвиток різних регіонів країни. Відсутність істотних впливів ззовні продукують дискусію про розвиток провінційних територій за власними законами.  Але сучасні культурологічні  відповідники, що активно побутують серед населення нашого району, наше бачення літературної карти краю заперечують думку про те, що в період глобалізації, інформаційної війни ситуація в Україні перебуває в стані духовної та економічної кризи.

19 квітня в нашій бібліотеці студенти ІІ курсу спеціальностей «Українська мова та література», «Українська мова та література. Англійська мова та література» факультету української філології та соціальних комунікацій, студенти ІІ курсу спеціальності «Початкова освіта. Українська мова і література» інституту педагогіки та психології презентували  науково-популярну мультимедійну лекцію «Літературна мапа Луганщини».

Ідея створення заявленого проекту з інтеграцією наукової й виховної роботи виникла під час літературно-краєзнавчої практики, яку студенти проходили на І курсі. Молодь вирішила популяризувати літературу Луганщини своєрідними образками пам’ятки писемної культури України-Руси «Слова о полку Ігоревім», творчості Б. Грінченка й М. Загірньої, В. Даля, В. Сосюри, М. Руденка, Гр. Тютюнника, В. Голобородька, І. Світличного, І. Низового, П. Біливоди, М. Сенчили, Л. Якимчук, С. Жадана.

Наступним етапом апробації результатів літературно-краєзнавчих досліджень студентів стане обговорення їх наукових доповідей на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Луганщина: краєзнавчі розвідки», яка анонсована нашим закладом на 24 квітня 2018 року.

Діалог поколінь продовжується, – стверджують студенти, – це лише початок їх творчих задумів, попереду  ще багато – цікавих імен, якими пишається наш край, і дослідження не припинятимуться, а отже проект «Літературна мапа Луганщини» тільки стартував…

За інформацією кафедри української літератури

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019