Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Студентська науково-практична конференція

13 квітня на кафедрі товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів пройшла студентська науково-практична конференція.

VIII університетська студентська науково-практична конференція «Формування механізмів управління якістю та підвищення конкурентоспроможності товарів і послуг» проведена у рамках Днів науки. Участь взяли викладачі, гості, магістранти, студенти 1-4 курсів у кількості 36 осіб.

За тематикою конференції було підготовлено 30 наукових доповідей з презентаціями.

Науково-практичну конференцію відкрили: директор навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму Дрель В.Ф., завідувач кафедри  товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів Сєногонова Л.І., викладачі.

На початку конференції директор навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму Віктор Федорович Дрель розповів присутнім про здобутки нашого університету на ІХ міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти -2018» та VII міжнародній виставці освіти за кордоном «World Edu». Університет здобув почесне звання «Лідер міжнародної діяльності» та одержав сертифікат «Якість наукових публікацій». За перемогу у номінації «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу» за проект «Дуальна освіта як технологія підготовки фахівців у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка» ННІТОТТ завоював золоту медаль. За наполегливу плідну працю з упровадження інноваційних технологій в освітню та наукову діяльність університету почесною грамотою було нагороджено завідувача кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів Сєногонову Людмилу Іванівну.

Також було нагороджено Олену Воронову, магістрантку кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів – почесне звання «Кращий студент ЛНУ імені Тараса Шевченка».

Конференція проходила в два етапи, слухання та обговорення докладів про розвиток товарознавчої науки – як шлях до безпечності та якості товарів.  XXI століття – століття високих вимог до якості, безпеки товарів, послуг, сервісу.

В нинішніх умовах розвитку торгівлі особливу роль слід відвести товарознавству як науці, що розширює асортимент товарів, вдосконалює та розробляє їх класифікацію, досліджує їх якість та безпечність.

На другому етапі були набуті практичні навички роботи студента – митного інспектора, який здійснює митний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України. При цьому студенти виявляти високий рівень знань, культури та професіоналізму.

Конференція проходила активно, на поставлені студентами і викладачами питання були отримані обґрунтовані відповіді.

Було відзначено зростання наукової активності студентів і рівня виконаних робіт та їх презентацій, що свідчить про ріст практичних навичок, наукових знань і світогляду найбільш важливих проблем з товарознавства. 

Кращі доповіді студентів були відзначені грамотами за номінаціями та дипломами.

  1. Антонова Н.А. – доповідь «Товарознавча експертиза фартухів» (керівник – к.т.н., доц. Лисенко Н.В.)
  2. Базалєй Р.В. – доповідь «Вітчизняний ринок овочів» (керівник – асистент Орешина О.О.)
  3. Воронова О.В. – доповідь «Ідентифікаційна експертиза напівшкіри для верху взуття» (керівник – к.т.н., доц. Браїлко А.С.)
  4. Матвієвська Олена Олексіївна – доповідь «Проблеми розвитку соціального підприємства в Україні» (керівник – асистент Дульцева І.І.)
  5. Сергієнко Д.Г. – доповідь «Калорійність харчових продуктів» (керівник – асистент Орешина О.О.)
  6. Солонарь Ю.Є. – доповідь «Вітаміни у складі харчових продуктів» (керівник – асистент Орешина О.О.)
  7. Безпала Е.О., Ткаченко В.Ю. – доповідь «Соціальне підприємництво як чинник розвитку туристичного потенціалу міста Старобільськ» (керівник – асистент Дульцева І.І.)
  8. Щербак Ю.Ю. – доповідь «Якість молочних виробів» (керівник – асистент Орешина О.О.)
  9. Шематович Тетяна – доповідь «Огляд основних сучасних порушень і зловживань на ринку продовольчих товарів (керівник – асистент Володавчик В.С.)

Колектив кафедри подякував студентам за цікаві та практичні доповіді, за активну дискусію і побажав їм успіхів у проведенні подальших  наукових досліджень.

За інформацією НН ІТОТТ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019