Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Всеукраїнська учнівська олімпіада

У м. Кам’янці-Подільському з 25 по 30 березня відбувся ІV етап ХХХVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання/технологій.

Головою журі олімпіади Міністерством освіти і науки України був призначений завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму – доцент Віктор Васильович Бурдун.

У заключному ІV етапі взяли участь 83 учні (за рейтингом – 87), з яких 36 – учнів 9-х класів (19 хлопців і 17 дівчат) та 47 – 11-х класів (22 хлопці і 25 дівчат).

Заключний етап складався з 3-х турів: теоретичного, творчого та комплексної роботи.

Комплексна робота включала в себе поєднання практичної роботи з використанням ІКТ. Дівчата 9 класу моделювали та виготовляли подушку для домашньої тваринки, дівчата 11 класу – міський рюкзак. Хлопці 9 класу моделювали та виготовляли стільчик, хлопці 11 класу – дошку для подачі страв.

Творчі проекти учасники олімпіади виготовляли відповідно до завдань: технічні види праці – брелоки (9 кл) та корпуси для флешок (11 кл), обслуговуючі види праці – капкейки (9 кл) та пиріжки (11 кл).

Команда журі на чолі з В.В. Бурдуном об’єктивно оцінила усі роботи учасників змагань.

За підсумками виконаних завдань кращі результати показали учасники Кіровоградської, Сумської та Хмельницької областей. Команда Луганської області, до складу якої входило три учасника, посіла 10 командне місце. Два учня отримали диплом переможця ІІІ ступеня.

Перебіг змагань постійно висвітлювався у фейсбуці. Також був організований аукціон виробів, які були виготовлені на олімпіаді. Гроші, зібрані на аукціоні, підуть на придбання матеріалів та інструментів на наступну олімпіаду. За підсумками олімпіади видавництво «Ранок» видасть книжку з фотографіями та описом робіт учнів.

Обрання головою журі завідуючого кафедри ТВіПО навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму свідчить про визнання роботи кафедри та інституту вцілому на високому рівні. Досягнення нових результатів, впровадження інноваційних підходів у роботі зі студентами та пошук і підтримка обдарованої молоді ще зі школи – головні пріоритети кафедри ТВіПО.  

За інформацією НН ІТОТТ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019