Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Писанка Єднання»

Студенти університету провели акцію до Великодня «Писанка Єднання».

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення та віру. Виготовлення її в українській традиції наділялось сакральним значенням та входило до звичаєво-обрядової сфери.

Ініціативна група «Inventors», під керівництвом викладача навчально-наукового інституту історії міжнародних відносин та соціально-політичних наук Катерини Котеленець, організувала та провела Великодню акцію «Писанка Єднання». Мета заходу ‒ об’єднання щирих прагнень жителів міста Старобільська до миру, добробуту та затишку в Україні, на єдиному полотні. Всі охочі мали змогу залишити свої побажання, мрії та прохання до Господа у символічному листі, яким представники групи прикрасили центральну площу міста. Загалом участь у акції взяли понад 50 організацій Старобільська.

Звичаї і традиції українського народу є передумовою формування національної свідомості та єдності усієї країни. Навіть найменший подарунок може бути найкращим, якщо у нього вкласти душу, тепло та найкращі побажання. Звертаючись до багатолітнього досвіду наших предків, ми повинні гідно продовжувати їх мету – дарувати людям добро.

Марина Чумакова, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019